Narzędzia dla śledczych: Forensictools.pl

21 lutego 2006 roku działalność zainaugurował sklep internetowy Forensictools.pl. Sklep oferuje urządzenia dla specjalistów zajmujących się informatyką śledczą – blokery, czytniki kart pamięci, przenośne laboratoria do analizy dowodów elektronicznych i inne. Producentem sprzętu jest ICS Forensics.

Forensictools.pl oferuje programy, które są niezbędne do poszukiwania dowodów elektronicznych i odzyskiwania danych a także do zabezpieczania przed nieuprawnionym dostępem do informacji. Specjaliści mogą tu nabyć dotychczas trudne do zdobycia programy: WinHEX oraz X-Ways Forensics. Właściciel sklepu, spółka MediaRecovery, zapowiada rozszerzenie oferty o kolejne pozycje w najbliższych tygodniach.

W ofercie Forensictools.pl oprócz sprzętu i oprogramowania dla profesjonalistów znajdują się również programy przydatne dla indywidualnych użytkowników, którzy chcą samodzielnie odzyskać utracone dane elektroniczne. Odrębną pozycję stanowią programy służące do utylizacji danych, czyli bezpowrotnego kasowania informacji zapisanych na nośnikach magnetycznych.

Sklep Forensictools.pl jest własnością katowickiej firmy MediaRecovery, zajmującej się informatyką śledczą. Według Sebastiana Małychy, prezesa MediaRecovery, sklep internetowy pozwoli efektywniej dotrzeć do profesjonalistów zajmujących się informatyką śledczą oraz do użytkowników, którym zależy na bezpieczeństwie informacji – ‘W ciągu ostatnich miesięcy podpisaliśmy umowy dystrybutorskie z największymi producentami specjalistycznego sprzętu i oprogramowania computer forensics. Chcemy wykorzystać ten potencjał do umocnienia pozycji na rynku informatyki śledczej w Polsce’ – wyjaśnia Małycha.

http://www.forensictools.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry