NASK i „Polska.pl” w Biskupinie

NASK będzie dostawcą Internetu, a tworzony przez NASK portal informacyjny „Polska.pl” patronem medialnym X Festynu Archeologicznego w Biskupinie. Pod adresem Polska.pl/biskupin można obejrzeć przygotowany specjalnie z tej okazji serwis, dzięki któremu poznamy dzieje pradawnej osady i odbędziemy wirtualny spacer po biskupińskim grodzie.

Jubileuszowy festyn w Biskupinie odbędzie się w dniach 18 – 26 września. Na czas trwania imprezy NASK zapewnia jej organizatorom i odwiedzającym ją gościom dostęp do Internetu. Turyści odwiedzający Biskupin będą mogli korzystać ze specjalnie przygotowanej kawiarni internetowej, a redaktorom portalu pozwoli to na bieżące relacjonowanie biskupińskich wydarzeń. Jak zapewnia kierownik Zespołu Polska.pl Marek Marzec, będzie o czym pisać, bowiem tematem przewodnim tegorocznej imprezy są Celtowie – od ponad 2500 lat obecni w kulturze i cywilizacji Europy.

Na stronach serwisu Polska.pl przeczytamy między innymi o ceremonii pogrzebowej celtyckiego wojownika, dowiemy się, jak Celtowie wojowali z Rzymianami i poznamy wiele ciekawostek dotyczących historii tego słynnego ludu i jego kultury. Ci zaś, którzy zawitają w biskupińskie progi, będą mogli wziąć udział w pokazach tańców irlandzkich, spróbować charakterystycznych potraw i oddać się pradziejowym uciechom, takim jak strzelanie z łuku, rzut młotem czy dla też nauka warzenia piwa.

Istotnym elementem serwisu biskupińskiego w portalu Polska.pl są umieszczone w dziale Sprawdź swoja wiedzę pakiety edukacyjne. Pakiety przygotowane zostały przez organizatorów festynu.

Można je wykorzystać na kilka sposobów: jako podstawę do przeprowadzenia lekcji historii przez nauczyciela, jako zeszyt ćwiczeń wypełniany podczas wizyty klasy na Festynie Archeologicznym w Biskupinie lub mogą one służyć do samodzielnego czytania przez uczniów. Umieszczenie pakietów w Internecie w ogromny sposób ułatwia ich popularyzację. Teraz każda szkoła mająca dostęp do sieci może z nich skorzystać i wydrukować w liczbie odpowiadającej swojemu zapotrzebowaniu. Wśród pakietów jest również lekcja festiwalowa przygotowana specjalnie z myślą o dzieciach ze szkół integracyjnych i specjalnej troski.

Festyn Archeologiczny w Biskupinie należy do największych tego typu plenerowych imprez w Europie. Podczas jego trwania malownicze tereny pradziejowego półwyspu odwiedza blisko 90 tys. turystów. Organizatorami i pomysłodawcami wydarzenia są Muzeum w Biskupinie i Instytut Archeologiczny w Warszawie.

http://www.nask.pl

http://www.polska.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top