NASK podsumował drugi kwartał – rekordowa liczba nowych rejestracji domeny .PL

W raporcie czytamy, że na koniec drugiego kwartału NASK obsługiwał 2 593 474 nazw dla 976 tys. abonentów. Osiągnięty wzrost na poziomie 2 proc. w stosunku do poprzedniego kwartału jest niewielki, jednak porównując dynamikę do tego samego okresu w latach poprzednich jest to najlepszy wynik w ciągu ostatnich 10 lat.

Przekazując Państwu kolejny raport, zawierający dane z rejestru nazw domeny .pl, z satysfakcją mogę stwierdzić, iż dotyczy on jednego z lepszych kwartałów w ostatnich latach (…) Co istotne, po raz pierwszy w ciągu ostatnich dziesięciu lat zdarzyło się, że liczba nazw zarejestrowanych w drugim kwartale przekroczyła liczbę uzyskaną w pierwszym kwartale danego roku. stwierdził Michał Chrzanowski, dyrektor NASK stwierdza:

Średnia dzienna liczba rejestracji domen w drugim kwartale wyniosła 3 122 i jest to najlepszy wynik osiągnięty przez rejestr.

srednia dzienna

Cieszy na pewno wzrastająca liczba odnowień, która pod koniec 2012 roku spadła poniżej 60 proc. Obecnie ponad 61 proc. nazw jest odnawianych, z czego blisko 75 proc. dotyczy odnowień .pl. Dla porównania tylko 5 proc. domen regionalnych jest odnawianych.

odnowienia

Polski rejestr znajduje się na szóstym miejscu w Europie pod względem liczby utrzymywanych nazw. Stawce przewodzi rejestr niemiecki (ponad 15 mln nazw).

Pod względem udziału w rynku liderem jest home.pl (ponad 23 proc.), wyprzedzając nazwa.pl (21 proc.).

udzial w rynku

Pełen raport można pobrać ze stron NASK.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry