Kolejny olimpijczyk wyrzucony z reprezentacji za wpis na Twitterze

Michael Morganella, szwajcarski piłkarz uczestniczący w olimpiadzie w Londynie, poprzez obraźliwą wypowiedź na Twitterze na temat zawodników z Korei Południowej został odsunięty z dalszych rozgrywek olimpijskich.

Kolejny olimpijczyk wyrzucony z reprezentacji za wpis na Twitterze 1Michael Morganella postanowił wyładować swoją frustrację po przegranym meczu z Koreą Południową i wypowiedział się na Twitterze ciężko zrozumiałym slangiem języka francuskiego „Je fonsde out les coreen allez sout vous lebru. Ahahahhahahaah deban zotre” co po przetłumaczeniu oznacza, że wszyscy Koreańczycy „powinni się podpalić” i że są oni „bandą opóźnionych”.

Konto Morganelli na Twitterze zostało zlikwidowane a wypowiedź spowodowała reakcję władz szwajcarskiego zespołu olimpijskiego. Jego szef Gian Gilli cofnął Morganelli akredytację olimpijską tuż przed środowym meczem Szwajcarii z Meksykiem tłumacząc:

Morganella dyskryminował, znieważał i naruszył godność Korei Południowej w piłce nożnej, jak również mieszkańców Korei.

Tym samym Michael Morganella dołączył do Vouli Papachristou, greckiej olimpijki o której wspominaliśmy w zeszłym tygodniu. Oboje dopuścili się sprzecznych z ideami olimpijskimi wypowiedzi w mediach społecznościowych i zostali usunięci z reprezentacji olimpijskich swoich krajów.

Powstaje jednak pytanie o to czy w tym przypadku nie ucierpiała najbardziej wolność słowa?

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top