NETMEDIA zakupiło 100% udziałów w eHotele.pl

NETMEDIA S.A. przejęła 5 portali: hotelia.pl ehotele.pl, aboutpoland.com, in-poland.com, hotelia.de i system rezerwacji hotelowych należących do eHotele.pl Sp. z o.o. Włączenie serwisów do grupy NETMEDIA S.A., pozwoli na istotne wzmocnienie pozycji Spółki na rynku internetowych rezerwacji online.
W styczniu br. NETMEDIA SA zawarła umowy z udziałowcami Hotele.pl, na podstawie których w dniu 8 marca 2007 r. nabyła 100% udziałów Spółki z działającej pod firmą eHotele.pl Sp. z o.o. za łączną kwotę 600.000 zł.
„Przejęcie portali należących do eHotele.pl to realizacja strategii konsolidacji branży e-commerce. Akwizycja pozwoli znacząco zwiększyć udział NETMEDIA S.A. na rynku operatorów rezerwacji hotelowych online. Przejmowany podmiot posiada własny system rezerwacyjny oraz własne umowy z hotelami i firmami, które obsługuje.” – mówi Andrzej Wierzba, Prezes Zarządu NETMEDIA S.A.

Serwisy hotelowe należące do eHotele.pl, posiadają w swojej ofercie ponad 300 hoteli z całej Polski, w tym najważniejsze w takich miastach jak: Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Katowice, Gdańsk czy Sopot. „Włączenie portali należących do eHotele.pl do grupy NETMEDIA S.A. to nie tylko poszerzenie oferty, ale także większa skala zamówień, a to pozwoli nam na uzyskanie w obiektach hotelowych lepszych warunków współpracy.” – dodaje Michał Pszczoła, Wiceprezes Zarządu NETMEDIA S.A.

„Dołączenie do grupy NETMEDIA S.A. oznacza dla naszej firmy możliwość połączenia sił z podmiotem, który jest numerem jeden w zakresie rezerwacji internetowych w Polsce. Liczymy na efekty synergii, płynące z wdrożenia najnowocześniejszych rozwiązań informatycznych NETMEDIA S.A., co bez wątpienia przełoży się na obniżenie kosztów obsługi klientów, oraz lepsze warunki współpracy dla naszych partnerów biznesowych.” – twierdzi Adam Bereza Prezes Zarządu eHotele.pl Sp. z o.o.

eHotele Sp. z o.o. jest operatorem 5 portali: www.hotelia.pl, www.ehotele.pl, www.aboutpoland.com, www.in-poland.com, www.hotelia.de. Portale należące do Hotele Sp. z o.o. pojawiły się w sieci Internet w listopadzie 2003r. Od tamtej pory firma realizuje rezerwacje hotelowe online dla klientów biznesowych i indywidualnych.

www.netmedia.com.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top