New York Times ma nowe pomysły na internet

The New York Times w porozumieniu z firmą Betaworks pracują nad uruchomieniem News.me, projektu łączącego serwis informacyjny z elementami społecznościowymi. Co więcej, w przyszłości gazeta może być wydawana tylko w internecie.

John Borthwick, szef Betaworks zdradził, że prace nad News.me trwają od sześciu miesięcy. Premiera projektu planowana jest na koniec bieżącego roku.

Pomysł na News.me nie jest na internetowym rynku niczym nowym. Wykorzystuje go choćby Google w usłudze News oraz The Los Angeles Times w aplikacji Newsmatch, która „uczy się” zainteresowań czytelników i tworzy spersonalizowane strony z treściami.

New York Times ma nowe pomysły na internet 1
Grafika dostępna na News.me

W przypadku News.me największe znaczenie może mieć jednak reputacja gazety oraz internetowe doświadczenie partnera odpowiedzialnego m.in. za takie projekty jak TweetDeck czy Bit.ly.

Jak mówi Michael Zimbalist, wiceprezes The New York Times do spraw rozwoju, News.me ma łączyć elementy skocznościowe z dostępem do informacji w czasie rzeczywistym – ma być zupełnie nowym sposobem na konsumowanie wiadomości przez internet.

To nie jedyne plany gazety na internet. Arthur Sulzberger, wydawca pisma oświadczył, że w przyszłości The New York Times wydawany będzie jedynie w sieci a dostęp do treści będzie płatny. Taka zmiana będzie z pewnością końcem pewnej medialnej epoki.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry