Nie przegapisz żadnego odcinka ulubionego serialu

Seriale ogląda ponad połowa Polaków (63 proc.), a 62 proc. z nich potwierdza, że ma swój ulubiony, który śledzi regularnie. Niemal co druga osoba, która ogląda seriale, deklaruje chęć korzystania z możliwości automatycznego nagrania wszystkich kolejnych odcinków i odtworzenia ich w dogodnym dla siebie momencie. Nagrywanie seriali to nowa funkcja Telewizji Cyfrowej UPC, która zwiększy komfort widzów, uwalniając ich od konieczności pamiętania pory emisji kolejnych odcinków serialu i uniezależni od ramówki telewizyjnej.

Współczesny widz oczekuje od telewizji coraz więcej. Duży wybór propozycji programowych to nie wszystko, liczy się także komfort korzystania z możliwości, jakie daje nowoczesna rozrywka. Każdego dnia, prowadząc wyścig z czasem oraz godząc wiele ról społecznych widz oczekuje, że nie będzie musiał dostosowywać się do ramówki telewizyjnej – to telewizja dostosuje się do jego potrzeb.

UPC Polska dla wszystkich fanów i miłośników seriali, którzy chcą być niezależni względem ramówki programowej, ma funkcjonalne rozwiązanie, które doskonale wpisuje się w misję firmy “Dla Wszystkich. To proste”. Użytkownicy dekoderów MediaBox z nagrywarką będą mogli w bardzo łatwy sposób ustawić nagrywanie ulubionych seriali i programów cyklicznych, a następnie obejrzeć je w dogodnym dla siebie momencie. Taka właśnie staje się nowoczesna telewizja cyfrowa, która pozwala m.in. zatrzymać lub przewinąć telewizję na żywo, nagrać film czy kolejny odcinek serialu, którego nie mogliśmy obejrzeć, czyniąc nasze życie prostszym.

„Przeprowadzone przez nas badania potwierdzają, że Polacy kochają seriale. Cieszymy się zatem, że jako pierwszy dostawca telewizji cyfrowej na polskim rynku dajemy im możliwość wygodnego śledzenia wszystkich losów swoich ulubionych bohaterów, w dowolnie wybranej chwili” – wyjaśnia Jarosław Pijanowski, członek zarządu ds. marketingu i sprzedaży w UPC Polska.

Aż 45 proc. osób oglądających seriale deklaruje chęć korzystania z możliwości nagrywania.

Z badania przeprowadzonego pod koniec listopada br. na zlecenie UPC Polska wynika, że seriale telewizyjne ogląda ponad połowa Polaków (63 proc.). Co ciekawe, aż 45 proc. osób oglądających seriale deklaruje chęć korzystania z możliwości nagrywania, a następnie odtwarzania swojego ulubionego serialu w dogodnym dla siebie momencie.

62 proc. osób oglądających seriale ma swój ulubiony, który śledzi regularnie. Zdaniem scenarzystki Ilony Łepkowskiej pewnym problemem dla widzów jest jednak to, że niekiedy nie mogą z ważnych powodów obejrzeć kolejnego epizodu ulubionego serialu. Prawie połowie badanych zdarza się przegapić odcinek serialu raz w tygodniu lub częściej. „Trudno bowiem, szczególnie aktywnym zawodowo ludziom, zawsze dostosować plan dnia do programu telewizyjnego. Tu naprzeciw potrzebie regularnego kontaktu z odcinkowym filmem wychodzą nowe technologie” – podsumowuje Ilona Łepkowska.

Przeprowadzone badanie pokazuje, że głównymi powodami oglądania seriali są: sympatia wobec aktorów (31 proc.) i sympatia względem bohaterów (18 proc.). „Polacy bardzo szybko stali się widownią zakochaną w celebrytach. Można tak powiedzieć, skoro najważniejszym elementem, dla którego oglądany jest serial, stają się ulubieni aktorzy. Tak twierdzi jedna trzecia widowni miejskiej i ponad połowa mieszkańców miast do  500 tys. mieszkańców.” – uzupełnia medioznawca prof. Wiesław Godzic.

Dla co piątej osoby powodem oglądania seriali jest poruszana w nim tematyka. Dla 15 proc. badanych powodem oglądania seriali jest chęć śledzenia losów innych. Jak komentuje Ilona Łepkowska, serial bazuje także na przyzwyczajeniu i regularności spotkań z bohaterami. „Dzięki temu wytwarza się specyficzna więź między widzem a fikcyjnymi co prawda postaciami, jednak – w miarę ‘wciągania się’ w serial – traktowanymi przez widzów jak znajomi, nieomal przyjaciele. ‘Obejrzałem jeden odcinek i serial mnie wciągnął’ – to często podawana odpowiedź, także w badaniach” – zauważa.

Nagrywanie seriali – jak to działa?

Aby ustawić nagrywanie serii, należy wybrać w Przewodniku TV serię, której odcinki mają być nagrane i nacisnąć przycisk NAGRAJ. Pojawi się okno umożliwiające ustawienie nagrywania tylko wybranego odcinka lub całej serii. Jeśli zostanie wybrana opcja nagrywania wszystkich odcinków, nagrywarka cyfrowa nagra automatycznie kolejne odcinki. Nagrywanie serii można również ustawić w trakcie emisji odcinka, naciskając przycisk NAGRAJ na pilocie. Nagrywanie serii bazuje na identyfikatorze odcinka, więc powtórki odcinków nie będą nagrane.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Ubezpieczeniach
09.12.2021
Pytech Summit 2021
09.12.2021
Kongres Bezpieczeństwa Sieci
16.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry