Niecodzienny apel organizatorów Igrzysk Olimpijskich

Ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012 stała się okazją do wygenerowania 9,66 mln tweetów. W ciągu jednego dnia tego wydarzenia w internecie opublikowano więcej wpisów w serwisie Twitter, niż podczas całych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku.

Podczas kilkugodzinnej ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie ludzie komentowali jej szczegóły w serwisie społecznościowym Twitter. W sumie, w ciągu pierwszego dnia tego wydarzenia sportowego dodano 9,66 mln tweetów, czyli więcej, niż podczas całych igrzysk w Pekinie, w 2008 roku. Takie informacje podaje serwis The Next Web. Taki wynik nie pobił jednak rekordu tweetów z finału Euro 2012.

Niecodzienny apel organizatorów Igrzysk Olimpijskich 1

Podczas sobotniego wyścigu kolarskiego ze startu wspólnego nadmierna aktywność użytkowników Twittera za pośrednictwem smartfonów spowodowała zablokowanie mobilnej sieci używanej przez oficjalnych dostawców transmisji telewizyjnych. Przeciążenia sieci wpływają zaś na powstanie zakłóceń w przekazie wideo. Widzowie nie uzyskiwali informacji na temat przewagi kolarzy nad grupą pościgową, itd.

Początkowo Międzynarodowy Komitet Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012 zachęcał do dodawania swoich tweetów z komentarzami. Dziś zmienia stanowisko, jak wskazuje serwis Paid Content. Nawołuje do tego, aby uczestnicy wydarzeń w Londynie ograniczyli swoją aktywność na Twitterze za pośrednictwem telefonów komórkowych jedynie do pilnych aktualizacji statusu. Nie zabraniają angażowania się w Igrzyska Olimpijskie w Londynie w mediach społecznościowych, ale nakłaniają do korzystania z innych środków komunikacji niż telefon.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top