Niezależna gra sprzedana w milionie kopii

Niezależny programista Markus Persson, szerzej znany jako Notch, sprzedał milion sztuk swojej gry Minecraft, która umożliwia budowanie dowolnych konstrukcji z kostek w trójwymiarowym świecie. Taki wynik udało się osiągnąć bez wsparcia dużego wydawcy.

Notch sprzedaje swą grę poprzez stronę Minecraft.net i system PayPal. Nie zdecydował się na wsparcie dużego wydawcy – mimo licznych nagród i uznania dla Minecraft (m.in. tytuł gry roku 2010 od serwisu IndieDB). Popularność gry bierze się przede wszystkim z oddanej społeczności. Działa m.in. Wiki poświęcona grze. Także w Polsce ma gorących zwolenników: działają takie strony jak www.minecraft.com.pl czy mycraft.pl.

Minecraft nie przypomina najpopularniejszych obecnie gier na świecie – takich jak chociażby World of Warcraft czy CityVille. Gracz sterując swoją postacią zbiera kostki reprezentujące zasoby takie jak drewno, kamień czy różnego rodzaju rudy i przerabia je według własnego uznania tworząc dowolne konstrukcje.

Siłą świata Minecraft jest pełna dowolność i położenie nacisku na kreatywność; to od gracza zależy jak spędzi swój czas i co zrobi z posiadanych materiałów. Zbudować można np. ogromny statek kosmiczny znany z serii Star Trek czy model Ziemii. Obok trybu dla pojedynczego gracza dostępna jest opcja multiplayer. Grać można zarówno z poziomu aplikacji jak i przez przeglądarkę.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry