Nintendo przedstawia Wii U oraz społeczność Miiverse

Gamepad dla konsoli Wii U oraz własna sieć społecznościowa dla graczy pod nazwą Miiverse. Firma Nintendo rozpoczyna ofensywę przed targami E3.

Nintendo przedstawia Wii U oraz społeczność Miiverse 1Japoński koncern Nintendo, jeden z największych producentów konsol do gier na świecie, zaprezentował właśnie nowy kontroler Wii U oraz sieć społecznościową dla graczy Miiverse.

Konferencja przygotowana przez firmę Nintendo odpowiedziała na pytanie, w jaki sposób będzie można wykorzystywać w praktyce nowy kontroler do konsoli Wii U? Jest to połączenie pada z tabletem, mające dotykowy ekran. Urządzenie wyposażono w żyroskop i czujnik ruchu. W przedniej części kontrolera znajduje się czytnik NFC, pozwalający na odczyt informacji z kart pamięci.

Za pomocą jednego przycisku, znajdującego się pomiędzy klawiszami Home i Power, Gamepad można zmienić w pilota do telewizora. Dzięki temu na ekranie urządzenia zobaczymy uzupełnienie i rozszerzenie tego, co pojawia się na telewizorze. Gamepad pozwoli użytkownikom na granie w proste gry za jego pośrednictwem. Umożliwia odbywanie wideochatów oraz przeglądanie stron WWW, rozpoznaje odręczne pismo z wiadomości tekstowych i pozwala na natychmiastowe przesyłanie screenów z gier.

Z zapewnień koncernu Nintendo wynika, że konsola Wii U będzie kompatybilna nie tylko z najnowszym Gamepadem, ale również z Wii Remote, Wii Nunchuck, Balance Board oraz z kontrolerem Wii U Pro.

Nintendo przedstawia Wii U oraz społeczność Miiverse 2

Na konferencji Nintendo zaprezentowano menu konsoli Wii U, stanowiące przestrzeń, w której funkcjonują awatary graczy, określane jako Mii. W tym obszarze znajdziemy awatary naszych znajomych i innych graczy. Miiverse jest to usługa społecznościowa, umożliwiająca interakcje graczy, jak podaje serwis The Verge. Będzie można dzięki niej nawiązać kontakt z graczami tych samych gier, jak także innych aplikacji. Usługa Miiverse ma pozwolić na komunikację z przenośną konsolą 3DS, a w przyszłości również z komputerami stacjonarnymi, smartfonami i wszelkimi urządzeniami posiadającymi dostęp do sieci.

Szacuje się, że nowa konsola firmy Nintendo – Wii U może kosztować nawet 350 dolarów. Byłoby to o 100 dolarów więcej, niż cena konsoli Wii w 2006 roku. Urządzenie stałoby się droższe od PlayStation 3 oraz Xbox 360.

Już we wtorek, 5 czerwca, na targach branży gier komputerowych w Los Angeles – E3 (Electronic Entertainment Expo), zaprezentowana zostanie ostateczna wersja konsoli Wii U. Targi E3 są największą, coroczną wystawą przemysłu gier komputerowych i gier video. Ich gospodarzem jest hala Convention Center mieszcząca się w Los Angeles.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry