Nintendo świetnie sprzedaje; Wii U znika z amerykańskich półek

Opublikowano: 27 listopada 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Firma Nintendo sprzedała w USA ponad milion swych konsol w ubiegłym tygodniu. Wii U cieszy się ogromną popularnością.

Amerykański oddział Nintendo potwierdził serwisowi CNET, że w ubiegłym tygodniu sprzedano 1,2 mln urządzeń marki – wliczając w to nową konsolę Wii U oraz Wii, 3DS i DS. Firma sprzedała w tym czasie ponad 400 tys. sztuk Wii U – znikały właściwie wszystkie egzemplarze dostępne u sprzedawców. Podobna sytuacja miała miejsce przy premierze Wii U w 2006 r., która do tej pory sprzedała się w blisko 100 mln egzemplarzy.

Nintendo świetnie sprzedaje; Wii U znika z amerykańskich półek 1

Czarny Piątek był łaskawy dla Nintendo. Firma sprzedała w ostatnich dniach ponad 250 tys. modeli konsoli 3DS oraz 275 tys. DS. 3DS w ciągu 21 miesięcy od premiery sprzedał się w ilości 6 mln sztuk. Starszy model, DS, miał w tym czasie około milion sprzedanych egzemplarzy.

Dawid ZarazińskiNintendo świetnie sprzedaje; Wii U znika z amerykańskich półek

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.