Mapowa ofensywa Nokii

Nokia zaprezentowała nową usługę o nazwie Here. To następca Nokia Maps – z nowymi funkcjami i nadchodzącą aplikacją dla systemu iOS.

Nokia udostępniała już wcześniej serwis z mapami – o nazwie Nokia Maps. Here to jednak więcej niż rebranding. Do znanych już funkcji takich jak nawigacja, transport publiczny czy recenzje interesujących miejsc, Here zaoferuje dodatkowo szereg nowych usług w tym m.in. Kolekcje (ang. Collections), które pozwalają użytkownikom zapisywać i dzielić się miejscami oraz uzyskiwać dostęp z różnych platform, obrazy w 3D i opcja odkrywania, która pozwala poznawać interesujące punkty na podstawie rekomendacji związanych z położeniem. Można także dodawać własne drogi i trasy.

Mapowa ofensywa Nokii 1

Nokia oferuje swoje usługi mapowe takim platformom jak Bing, Garmin czy Rand McNally. Usługa działać ma na wielu systemach operacyjnych i urządzeniach. Z Here cieszyć mają się już wkrótce posiadacze iPhone’ów – na zatwierdzenie Apple czeka iOS-owa edycja Here. Ma być to darmowa, oparta o HTML 5 aplikacja. Użytkownicy będą zapewne zadowoleni, zważywszy na problemy z systemowymi mapami Apple.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry