Nokia sprzeda markę luksusowych telefonów Vertu?

Należąca do Nokii marka drogich telefonów Vertu może zostać sprzedana grupie Permira za 265 mln dolarów. Dlaczego Nokii zależy na szybkim pozbyciu się luksusowej marki?

Nokia sprzeda markę luksusowych telefonów Vertu? 1Pierwsze doniesienia dotyczące sprzedaży marki luksusowych telefonów dla najbogatszych klientów pojawiły się na rynku już w grudniu ubiegłego roku. Nokia, właściciel marki Vertu, powierzyła znalezienie odpowiedniego inwestora grupie Goldman Sachs. Szybko pojawili się pierwsi chętni do dokonania zakupu, ale do dziś nie zrealizowano transakcji. W chwili obecnej, jak informuje serwis Venturebeat, prowadzone są rozmowy o sprzedaży marki za kwotę 265 mln dolarów grupie Permira.

Telefony z logo Vertu są wykonywane ręcznie w Anglii, przy użyciu materiałów takich jak stal nierdzewna, włókna węglowe czy tytan. Są zdobione metalami szlachetnymi – różnokolorowym złotem i platyną, a także kamieniami szlachetnymi – rubinami i diamentami. Do ich produkcji wykorzystuje się egzotyczne skóry, np. ze strusia czy aligatora. Dzwonki na telefony tej marki skomponowane zostały specjalnie przez Dario Marianelli, a wykonała je Londyńska Orkiestra Symfoniczna.

Większość telefonów Vertu posiada przestarzałą technologię. Ich funkcjonalność i konstrukcja odpowiada telefonom Blackberry sprzed pięciu lat.

Vertu istnieje od 1998 roku i zatrudnia około 600 pracowników, a jej roczny dochód szacowany jest w granicach od 200 do 300 mln euro. Marka kojarzona jest z luksusem, pasować ma więc do grupy Permira, posiadającej w swoim portfolio wysokiej klasy telefony takich firm jak Hugo Boss czy Valentino.

Firma Nokia dąży do jak najszybszej sprzedaży marki Vertu. W I kwartale tego roku jej strata Nokii wyniosła 1,7 mld dolarów, a sytuacji koncernu nie poprawia fakt, że firma Standard&Poors obniżyła jej rating. Pozbycie się Vertu wydaje się więc logicznym krokiem na drodze do ograniczenia strat i próby pozyskania nowych środków.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry