Notesale.pl – notatki na sprzedaż

Zamiast kserować, lepiej notatki kupić, przekonują twórcy Notesale.pl. Młody serwis chce zostawiać swoim użytkownikom pełną swobodę tworząc „notatkowy wolny rynek”. Zapraszamy do naszej recenzji!

Notesale.pl oferuje po raz pierwszy w Polsce możliwość sprzedawania notatek, a nie tylko upubliczniania ich. Naszym celem jest danie możliwości sumiennym studentom oraz uczniom wykazania się i zarobienia na tym – informują twórcy opisywanego projektu.

Notesale.pl – notatki na sprzedaż 1

Studencki projekt

Serwis tworzony jest przez dwóch absolwentów Politechniki Warszawskiej. Twórcy planują dotrzeć do studentów głównych uczelni oraz szkół – w pierwszej kolejności w Warszawie, a potem w całej Polsce. O projekcie rozmawiamy z Krzysztofem Królem. Drugim twórcą jest Marcin Moczulski.

Mieliśmy kilka pomysłów na biznes. Sprawdzaliśmy co już istnieje, w co warto zainwestować. Podobny do notesale.pl serwis funkcjonuje z powodzeniem w USA, postanowiliśmy więc zaszczepić go na polskim rynku. To projekt, na którym wiele się uczymy – mówi pan Krzysztof.

Projekt wystartował na początku lutego, w czasie międzysemestralnej przerwy. Ma obecnie kilkudziesięciu użytkowników, 30 wgranych notatek, odbyły się już pierwsze transakcje.

Komu notatki, komu?

Notesale.pl skierowany jest do osób poszukujących notatek oraz sprzedających posiadane materiały. Aby odnaleźć interesujące materiały należy skorzystać z wyszukiwarki u góry strony – podać można nazwę, opis notatki. Skorzystać można także z „kryteriów wyszukiwania” (obecnie: cena od i do).

Aby kupić notatkę nie trzeba się w serwisie rejestrować. Należy skorzystać z przycisku „kup” w widoku notatki. Po przekierowaniu do systemu płatności dotpay dokonać należy wpłaty. W ten sposób użytkownik otrzymuje dane dostępowe do zakupionych materiałów. Dane te prezentowane są w postaci linka, który będzie aktywowany po potwierdzeniu opłaty.

Kupujący musi jednak liczyć się z ograniczeniami, czyli tzw. limitami dostępu do notatki. Są to ograniczenia na ściąganie notatki po zakupie; po dokonaniu płatności można ściągnąć notatkę pięć razy przez okres tygodnia od pierwszego pobrania.

W przeciwieństwie do kupujących, sprzedawcy muszą w Notesale.pl założyć swoje konto i podać numer rachunku bankowego, na który przelewane będą zarobione pieniądze. Uzbierane środki przelewane są w każdy poniedziałek.

Aby notatka mogła zostać wstawiona musi być przygotowana w formacie .zip. Przy jej dodawaniu podać należy tytuł, opis, określić cenę oraz informacje opcjonalne (uczelnia, kierunek, przedmiot, wykładowca).

Pieniądze i marketing

Serwis zarabiać ma dzięki prowizji (20 proc.) od sprzedawanej notatki. Reszta trafia do wystawiającego notatkę, zapewniają twórcy. Nie planują też wyświetlania reklam.

Plany na przyszłość? Twórcy mówią o kampanii reklamowej na głównych warszawskich uczelniach, zwłaszcza na politechnice, oraz o poszukiwaniu inwestorów do projektu.

Optymalnym partnerem byłby inwestor z wkładem nie tylko finansowym, ale także merytorycznym – dodają.

To tylko część recenzji. Całość znaleźć można na Wystartowali.pl.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry