Nowa odsłona portalu ekologia.pl

Platforma dla społeczności, nowy layout i struktura serwisu – to tylko niektóre zmiany, wprowadzone przez portal popularnonaukowy www.ekologia.pl.

Najbardziej widoczną zmianą jest wprowadzenie nowej identyfikacji wizualnej – za zmianą logotypu poszła nowa kolorystka oraz nowa typografia. Pojawił się też inny układ menu. Obecnie na stronie wszystkie informacje są uporządkowane w odpowiednich sekcjach, dzięki czemu nawigacja jest bardziej intuicyjna.

Najważniejszą zmianą jest jednak stworzenie specjalnej przestrzeni dla społeczności. Od dziś użytkownik może prowadzić swój blog, tworzyć galerie i łączyć się w grupy z ludźmi o podobnych pasjach. Dodatkowo każdy użytkownik może oceniać artykuły oraz zdjęcia zamieszczone w galeriach.

Wszystkie zmiany w portalu to ukłon w stronę naszych użytkowników. Zadbaliśmy o to, by strona nabrała odpowiedniej przejrzystości. Nadal koncentrujemy się na tworzeniu ciekawych i ważnych informacji. Jednak w nowym serwisie postanowiliśmy mocno zaakcentować istnienie ekologicznej społeczności. Chcemy, aby ekologia.pl była nie tylko źródłem wiedzy o prawdziwej ekologii, ale również platformą wymiany poglądów i myśli. – mówi Andrzej Lachowski, dyrektor strategiczny odpowiedzialny za rozwój serwisu.

Jeżeli chodzi o strukturę serwisu została poprawiona ergonomia i uproszczono nawigację strony. Nowa konstrukcja pozwala na wyeksponowanie najciekawszych wiadomości, a wprowadzone zmiany dają możliwość szybszego dotarcia do najbardziej poszukiwanej tematyki. Część informacyjna serwisu została podzielona na odpowiednie bloki tematyczne skierowane do różnych grup odbiorców, które zawierają: newsy, kompendia wiedzy, prezentacje produktów oraz ciekawostki ze świata przyrody. Oprócz tego powstała odrębna sekcja skierowana do firm z informacjami na temat branżowych targów oraz najnowszych aktów prawnych.

Ekologia.pl to również portal dla Lohasów – liderów opinii, którzy interesują się najnowszymi trendami i sami tworzą modę na ekologiczny tryb życia. W naszym kraju ta grupa dopiero się tworzy, ale dla świata polskiej ekologii już wkrótce będzie niezwykle istotna – mówi Konrad Nowacki, redaktor naczelny serwisu.

Inne ciekawe funkcjonalności to: ekoAlert, ekoKatalog oraz ekoSłowniki. Na szczególną uwagę zasługuje ekoAlert – platforma wymiany informacji o zagrożeniach dla środowiska.  Dla świata biznesu przygotowano ekoKatalog, który  jest aktualną bazą firm komercyjnych i instytucji związanych z ekologią. Dodatkowo wszyscy będą mogli skorzystać z jednej z największych w kraju baz aktów prawnych dotyczących ochrony środowiska. Wkrótce w ramach portalu pojawią się kolejne narzędzia między innymi: Atlas Zwierząt i ekoPoradnik.

ekologia.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

E-COMMERCE CHALLENGE 2024
23.05.2024 - 24.05.2024
Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top