Nowa wersja Auroxa

Dnia 15 września 2003 roku ukaże się nowa wersja rozwijanej w Polsce dystrybucji Linuksa — Aurox Linux 9.1 (Fire). Aurox Linux to darmowy system operacyjny (oparty na licencji GPL) przeznaczony dla komputerów klasy PC. Oprogramowanie zawarte w dystrybucji pozwala używać Auroksa w domu, biurze oraz jako serwer.

Jest to trzecia wersja systemu. Aurox 8.0 powstał w październiku zeszłego roku, na przełomie maja i czerwca bieżącego roku ukazała się wersja 9.0. Od tego momentu Aurox dostępny jest w pięciu wersjach językowych (polska, czeska, niemiecka, francuska, hiszpańska) w jedenastu krajach Europy (a także kilku krajach w Ameryce).

Przez tak krótki czas Aurox stał się absolutnym numerem jeden w Polsce, czego dowodzi ranking DistroWatch — największego serwisu poświęconego dystrybucjom Linuksa. W pozostałych krajach Aurox także cieszy się rosnącą popularnością, biorąc pod uwagę ostatnie trzy miesiące, jest na 25. miejscu

Aurox Linux zawsze jest udostępniany do pobrania za darmo przez FTP. Premiera wersji 9.1 w internecie: 15 września, godzina 12:00. Dystrybucja umieszczona jest na 7 CD: pakiety binarne na płytach 1-4, źródła 4-7, płyta nr 4 zawiera pakiety binarne, źródła oraz dodatki (m. in. narzędzia do podziału dysku, sterowniki do kart nVidia, wtyczki flash oraz j2re). Do standardowej instalacji pełnego systemu wystarczą pierwsze cztery płyty CD.

Aurox wydawany jest także w postaci pisma. Aurox Linux 9.1 (Fire) w Polsce będzie dołączony do magazynu Linux+ Extra! nr 30 (w innych krajach tytuł pisma to: Aurox Linux magazine). Pismo ma objętość 40. stron. Zawiera szczegółową instrukcję instalacji systemu, opis konfiguracji, wskazówki dotyczące wykorzystania różnych narzędzi dostępnych w Auroksie.

http://www.aurox.org

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top