Nowa wersja portalu InfoPraca.pl

Opublikowano: 3 kwietnia 2008. Kategoria: Bez kategorii. Tagi:

W ostatnich dniach marca ruszyła nowa wersja portalu www.infopraca.pl. Dzięki wprowadzonym zmianom stała się ona bardziej przejrzysta i prostsza w obsłudze.

„Nowa wersja naszego serwisu jest odpowiedzią na zapotrzebowanie naszych użytkowników, którzy oczekują prostych, wygodnych a jednocześnie innowacyjnych narzędzi i rozwiązań – powiedziała Beata Szilf-Nitka, Country Manager portalu InfoPraca.pl. – W najbliższym czasie planujemy wprowadzanie kolejnych funkcjonalności, które uczynią nasz portal jeszcze bardziej przyjaznym zarówno dla kandydatów, jak i pracodawców.”

Pierwszą rzeczą, jaką rzuca się w oczy po wejściu na stronę www.infopraca.pl jest nowa szata graficzna – pojawił się nowy logotyp wykorzystujący motyw stokrotki, układ strony stał się bardziej przejrzysty. Twórcy nowego designu podczas projektowania wykorzystali standardy Web 2.0, strona ma wyższą rozdzielczość i większą czcionkę.

Zmianom wizualnym towarzyszy wzbogacenie serwisu o nowe funkcjonalności. Uproszczony został proces rejestracji i  aplikowania. Teraz, odpowiedzieć na interesującą ofertę można dosłownie w trzech krokach. W odpowiedzi na powtarzające się prośby użytkowników nowa wersja serwisu InfoPraca.pl pozwala na tworzenie CV w formacie PDF oraz wysyłanie ich na dowolny adres mailowy. Kandydaci zarejestrowani na stronie InfoPracy.pl mają możliwość skorzystania z nowoczesnego kreatora CV, który pozwala stworzyć oraz zamieścić w bazie pięć różnych życiorysów i listów motywacyjnych. Ponadto pojawiła się angielska wersja językowa serwisu.

InfoPraca.pl oferuje osobom poszukującym pracy unikatową funkcję umożliwiającą „śledzenie” losów aplikacji. Kandydat, po zalogowaniu się w portalu otrzymuje informację o zainteresowaniu swoją ofertą. Zarejestrowanie się w bazie internetowej giełdy pracy pozwala śledzić rynek pracy automatycznie – odpowiednie oferty pracy przesyłane są na skrzynkę mailową kandydata, przy czym każdy z kandydatów może spersonalizować nadchodzące powiadomienia, tak aby w jak największym stopniu odpowiadały jego oczekiwaniom.

Hanna LaskowskaNowa wersja portalu InfoPraca.pl

Podziel się!

O autorze

hania