Nowa wersja Quick.Cart

Firma OpenSolution zaprezentowała najnowszą wersję swojego produktu – zarządzania sklepem internetowym Quick.Cart 3.0.
Wersja oznaczona tym symbolem jest przełomowa wśród wydanych do tej pory zarówno pod względem zmian graficznych, jak również funkcjonalnych.
Uruchamiając najnowszą wersję od razu można zauważyć zmiany w szacie graficznej – została ona opracowana całkowicie od nowa w części klienta i administracyjnej. Teraz dostosowanie grafiki do indywidualnych potrzeb użytkownika nie powinno stanowić problemu. Jest możliwe bezpośrednio z panelu administracyjnego. Do nowości należy również zaliczyć zarządzanie wersjami językowymi poprzez panel administracyjny, dodatkowe opcje prezentacji produktów, nowe mechanizmy zarządzania zdjęciami i ich dodawania do stron i produktów oraz brak limitu zagłębień stron w strukturze witryny.
Przydatne mogą okazać się również dodatkowe pola SEO pomocne w lepszym
pozycjonowaniu produktów.

Poza widocznym zmianami w nowej wersji duży nacisk położono na ulepszenie kodu i dostosowanie go do najnowszych standardów. Zupełnie od podstaw został napisany kod XHTML 1.1 oraz engine PHP, dając większe możliwości funkcjonalne i umożliwiając łatwiejszą modyfikację.
Zadbano nie tylko o to, by wersja 3.0 Quick.Cart’a była zgodna ze standardami tworzenia stron internetowych, ale również ze standardem dostępności WAI.

Prócz Quick.Cart firma OpenSolution w swojej ofercie posiada również system zarządzania stroną internetową – Quick.Cms. Oba produkty w  podstawowych wersjach dostępne są za darmo, do pobrania ze strony internetowej.

www.opensolution.org

Wpisy promowane

Wydarzenia

E-COMMERCE CHALLENGE 2024
23.05.2024 - 24.05.2024
Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Nowa wersja Quick.Cart

OpenSolution zaprezentowało kolejną wersję swojego sztandarowego produktu – sklepu internetowego Quick.Cart. W najnowszej wersji oznaczonej numerem 1.4 poprawiono wydajność narzędzia oraz kilka błędów znalezionych przez użytkowników poprzedniej wersji.
Wprowadzone zostały również dodatkowe funkcjonalności, nie występujące w poprzednich wersjach. Zapamiętywanie danych klienta, wpisanych w formularzu zamówienia, umożliwia powrót do opisu produktu lub stron z regulaminem oraz późniejszą realizację zamówienia bez potrzeby ponownego wpisywania danych osobowych.

Inna funkcjonalność przeznaczona jest dla administratora sklepu. Umożliwia ona wprowadzenie różnicy czasu pomiędzy czasem lokalnym dla sklepu, a czasem ustawionym na serwerze internetowym, na którym umieszczony jest sklep. Dzięki temu czas podawany w zamówieniach i innych miejscach serwisu nie jest uzależniony od ustawień serwera, który może być zlokalizowany w innym kraju i znajdować się w innej strefie czasowej.

Quick.Cart jest prostym sklepem internetowym skierowanym dla osób rozpoczynających swoją internetową działalność lub z założenia nie potrzebujących rozbudowanego i skomplikowanego narzędzia do prowadzenia sprzedaży on-line.

Podstawowa funkcjonalność sklepu może zostać rozbudowana m.in. o płatności kartami kredytowymi i płatności on-line, integrację z porównywarkami cen i cały szereg innych dodatków, umożliwiających stworzenie rozwiązania dokładnie dostosowanego do potrzeb użytkownika.

Prócz sklepu internetowego Quick.Cart, firma OpenSolution jest również twórcą systemu zarządzania zawartością strony internetowej Quick.CMS oraz forum dyskusyjnego Quick.Forum. Wszystkie rozwiązania bazują na wbudowanej, plikowej bazie danych i przeznaczone są do szybkiego i maksymalnie prostego uruchamiania prostych serwisów internetowych.

www.opensolution.org

Wpisy promowane

Wydarzenia

E-COMMERCE CHALLENGE 2024
23.05.2024 - 24.05.2024
Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top