Nowe domeny: koniec rejestracji

Opublikowano: 5 kwietnia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Stało się. Zakończyła się możliwość rejestracji do platformy aplikacyjnej o nowe domeny. Liczba zarejestrowanych podmiotów: 839.

Podmioty planujące ubiegać się o nowe domeny, które jeszcze nie stworzyły swojego konta – będą musiały poczekać do kolejnej rundy, która odbyć może się nawet za kilka lat. ICANN ogłosiła właśnie, że do platformy aplikacyjnej zgłosiło się 839 podmiotów.

Nowe domeny: koniec rejestracji 1

Ilość rejestracji nie mówi wiele o spodziewanej liczbie nowych końcówek. Każdy z zarejestrowanych podmiotów może ubiegać się o 50 rozszerzeń. Na złożenie i opłacenie aplikacji mają czas do 12 kwietnia. Wtedy też należy spodziewać się większej ilości konkretów ze strony ICANN.

Jest za wcześnie by oceniać popularność programu nowych domen. Wydaje się jednak, że 839 zarejestrowane podmioty to imponująca liczba. Świadczy to o dużym zainteresowaniu i uświadamia, jak wielka zmiana nas czeka – bo według bardzo ostrożnych szacunków pojawić może się nawet tysiąc nowych domenowych rozszerzeń.

aznews.plNowe domeny: koniec rejestracji

Podziel się!

O autorze

aznews.pl

Serwis AZnews.pl przedstawia najważniejsze informacje z branży domenowej. Znaleźć tam można bieżące informacje, raporty i zestawienia sprzedaży.