Nowe Expressivo z książkami w języku angielskim

Na rynku pojawiło się Expressivo 1.4 – najnowsza wersja programu, który pięknym głosem czyta książki. Do każdego zakupionego programu z angielskim głosem Jennifer jest dodawany bezpłatnie komplet 50 najpopularniejszych anglojęzycznych książek.
Pakiet bezpłatnych e-booków – dostarczanych razem z Expressivo, które mówi  angielskim głosem Jennifer (z amerykańskim akcentem) – obejmuje 50 najpopularniejszych tytułów arcydzieł literatury światowej, udostępnionych w ramach Projektu Gutenberg. Użytkownicy Expressivo mogą swobodnie skorzystać z listy książek, wśród których znajdują się m.in.: „Duma i uprzedzenie” – Jane Austen, „Ulisses” – Jamesa Joyce’a, czy „Przygody Hucka Finna” – Marka Twaina. Dodatkowo, każdy internauta może w serwisie www.expressivo.com bezpłatnie pobrać pliki zawierające inne e-booki, a następnie odsłuchać je na komputerze lub zapisać jako plik MP3, a potem odsłuchać np. na iPodzie. Taka książka z odtwarzacza MP3 może być doskonałą, niemęczącą oczu lekturą podczas długich wakacyjnych wyjazdów.

Głos Jennifer i bezpłatne anglojęzyczne e-booki są także dostępne w specjalnych pakietach promocyjnych – kupując Jennifer z dowolnym polskim głosem, drugi otrzymasz za złotówkę.

Nowe Expressivo z książkami w języku angielskim 1

Wraz z nowym Expressivo zoptymalizowano także proces  zamiany plików tekstowych na dźwiękowe. Przy pomocy Expressivo 1.4 można zamienić dowolny plik tekstowy na plik mp3 nawet o 50 proc. szybciej niż w poprzedniej wersji programu.

Oprócz głosów wbudowanych w program, do Expressivo można również dołączyć dowolny inny syntezator i korzystać z generowanych przez niego głosów w innych językach. Do tej pory przy pomocy Expressivo można było odczytywać jedynie głosy oparte na alfabecie łacińskim. W wersji 1.4 to się zmieniło, bo program został dostosowany do międzynarodowego standardu kodowania znaków UNICODE. Dzięki temu, po dodaniu do programu odpowiedniego syntezatora, Expressivo może przeczytać tekst napisany w każdym języku świata – w tym m.in. po arabsku, rosyjsku, japońsku czy chińsku.

Z innych nowych, ciekawych funkcji Expressivo 1.4, na uwagę zasługuje nowy zegarek przypominacz współpracujący z Google Calendar. Dzięki niemu, Expressivo będzie czytać wydarzenie zaplanowane w kalendarzu programu pocztowego (np. MS Outlook, Mozilla Thunderbird). Nowe Expressivo zostało również wyposażone w serwis pomocy technicznej on-line, dostępny bezpośrednio z menu programu. W wersji 1.4 Expressivo potrafi także poprawnie przeczytać znaki diakrytyczne wybranego w Expressivo języka.

Expressivo to program komputerowy dla każdego, który czyta dowolne teksty ludzkim głosem. Program można wykorzystać jako pomoc przy nauce języka obcego, czy jako głos lektora do czytania napisów w filmach. Expressivo pozwala także na słuchanie książek, wiadomości RSS, stron www, e-maili – nie tylko na komputerze, ale także na przenośnym odtwarzaczu MP3, takim jak np. iPod czy iPhone. Przy pomocy Expressivo można także łatwo tworzyć audiobooki.

www.expressivo.com

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry