Nowe funkcje w Yahoo! Maps

We wtorek w Yahoo! Maps pojawiła się możliwość ręcznego modyfikowania wytyczonej przez aplikację trasy oraz oceniania umieszczonych na mapie punktów usługowych czy sklepów – podał serwis News.com.
Funkcję poprawiania automatycznie nakreślonej drogi łączącej punkt startowy i docelowy wprowadziło już w czerwcu 2007 roku Google Maps. Zatem pomysł Yahoo! nie jest autorski – ma jedynie na celu dogonienie konkurencji. W obu serwisach usługa działa na podobnej zasadzie. Aby zmienić trasę, trzeba “chwycić” wskaźnikiem myszy kolorową linię, przeciągnąć ją w inne miejsce i tam “upuścić”.

Dostępne jest porównanie długości pierwotnej i nowej wersji oraz możliwość powrotu do tej pierwszej. Różnica między usługami polega na tym, że Google Maps pokazuje parametry trasy w czasie rzeczywistym, podczas jej zmieniania. Yahoo! dokonuje obliczeń dopiero po zakończeniu modyfikacji.

Dodatkowo w Yahoo! rozbudowano widoczne na mapach pop-upy informacyjne na temat firm (punktów usługowych, sklepów itp.). Od teraz można dodawać tam zdjęcia oraz zobaczyć ocenę poszczególnych miejsc – wykorzystywane są przy tym informacje z Yahoo! Local. Użytkownik może obejrzeć główną fotografię i uśrednioną punktację. Jeśli interesują go szczegóły, musi przejść do serwisu Local.

W mijającym roku Yahoo! Maps – ciągle rywalizujące z podobnym produktem firmy Google – wprowadziło wiele ciekawych funkcji. Możliwe stało się między innymi przesyłanie danych do samochodowego systemu GPS, pojawiły się mapy dla podróżników oraz integracja z serwisem Flickr.

Źródło: news.com

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry