Nowe kierunki rozwoju w portalu Wakacje.pl

Portal wakacje.pl jest jednym z najdłużej działających i największych polskich portali turystycznych. Od początku swojej działalności stawiał na prezentowanie, jak największej ilości ofert. Obecnie w portalu wakacje.pl znajduje się ponad 150 biur podróży, to przewyższa w znacznym stopniu ilość biur prezentowanych przez inne polskie portale turystyczne.

W obecnym sezonie portal uruchomił nowe, działające pod własnymi domenami strony internetowe poświęcone wyjazdom do najpopularniejszych wśród polskich turystów krajów i regionów świata. Są to: egipt.pl, turcja.pl, kreta.pl, adriatyk.pl, slowacja.pl, cypr.pl, dominikana.pl, malta.pl, maroko.pl, tunezja.pl, rodos.pl, teneryfa.pl, majorka.pl, grancanaria.pl.

„Zauważyliśmy w ciągu ponad 4 lat działalności, iż polscy turyści uwielbiają spędzać wczasy między innymi: na wyspach morza śródziemnego, w Egipcie, w Turcji, nad Adriatykiem. Specjalnie dla nich stworzyliśmy strony turystyczne tych krajów i regionów, które cieszą się szczególnym powodzeniem polskich turystów” – wyjaśnia Prezes Michał Kaczorowski.

Każdy z serwisów prezentuje szczegółowe informacje turystyczne: opisy ciekawych miejsc i miejscowości, średnie temperatury, informacje dotyczące wymagań sanitarnych i granicznych oraz katalog ofert turystycznych, w tym również last minute. Na stronach umieszczane są wspomnienia i opinie zamieszczane bezpośrednio przez czytelników.

Drugą nowością obecną w portalu Waklacje.pl jest prezentacja aktywnych form wypoczynku. Są to: windsurfing, tramping, spływy kajakowe, nurkowanie, obozy wędrowne, wyprawy rowerowe i przyrodnicze, sporty ekstremalne, żeglarstwo. W szerokiej gamie ofert pojawiły się również: kursy językowe, pielgrzymki, pobyty leczniczo-zdrowotne, rejsy statkiem oraz wyjazdy biznesowo-motywacyjne. Nowe oferty mają zaspakajać potrzeby internautów młodych, studentów, osób aktywnie uprawiających sport.

„W tym sezonie portal skupił się na prezentowaniu różnorodnych ofert, od tradycyjnego wypoczynku, po aktywne formy. Z poprzednich sezonów wyciągnęliśmy wnioski, zrezygnowaliśmy z powielania zbliżonych standardem i ceną ofert – wyjaśnia Michał Kaczorowski – nie chcemy, aby klient musiał wybierać spośród 50 hoteli, o zbliżonym standardzie i cenie. Zależy nam, aby nasi klienci mogli wybierać najatrakcyjniejsze oferty z różnych kategorii.”

Polskie portale turystyczne dotychczas prezentują jedynie klasyczne formy wypoczynku, to jest wczasy, wycieczki. Żeglarze, kajakarze, amatorzy windurfingu i trampingu byli skazani na poszukiwanie ofert bezpośrednio u organizatorów, co uniemożliwiało im dokonanie porównania i wybrania najlepszej oferty.

„Nasz serwis turystyczny zawsze rozwijał się zgodnie z preferencjami naszych użytkowników i klientów. Zgodnie z nowym zapotrzebowaniem stworzyliśmy domeny krajów i regionów świata, cieszących się w Polsce największą popularnością oraz rozszerzyliśmy ofertę o aktywne formy wypoczynku” – mówi Prezes Wakacje.pl Michał Kaczorowski.

http://www.wakacje.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top