Nowe możliwości Proxim Tsunami MP11.a

Oferowany przez Veracomp system do budowy bezprzewodowej sieci rozległej WWAN Tsunami MP 11.a firmy Proxim zyskał nowe funkcjonalności. Dzięki najnowszej wersji oprogramowania sprzętowego 2.0 Tsunami MP 11.a może obsługiwać między innymi dynamiczny wybór szybkości transmisji danych czy blokowanie komunikacji między stacjami klienckimi.

Tsunami MP11.a jest systemem punkt-wielopunkt przeznaczonym do budowy rozległych sieci bezprzewodowych WWAN (Wireless Wide Area Networks) w paśmie wolnym od opłat licencyjnych: 5,47 – 5,725GHz. Umożliwia też w prosty sposób rozszerzenie sieci lokalnej, tworząc sieć radiową o zasięgu nawet do 12 km w promieniu od stacji bazowej. Przeznaczony jest dla wielu zastosowań takich jak transmisja danych, szerokopasmowy dostęp do internetu czy monitoring. Pozwala również na szybkie i ekonomiczne tworzenie połączeń między sieciami korporacyjnymi. Tsunami MP11.a posiada Certyfikat Zgodności wydany przez Laboratorium Badań Radiokomunikacyjnych Instytutu Łączności.

Z nową wersją oprogramowania Tsunami MP11.a może obsługiwać transmisję danych pomiędzy 250 stacjami klienckimi SU/RSU (dotychczas obsługiwała do 100 stacji). Umożliwia również blokowanie komunikacji pomiędzy poszczególnymi stacjami klienckimi, przez co ich użytkownicy nie mogą komunikować się ze sobą. Gwarantuje to utrzymanie wysokiej przepustowości. Nowa wersja oprogramowania pozwala również na tworzenie grup stacji klienckich, które mogą komunikować się ze sobą.

Uruchomienie systemu w terenie jest dużo łatwiejsze dzięki narzędziu “Antenna Alignment”. Wyświetla ono dane o poziomie sygnału (z szybkością odświeżania poniżej 1 sec.) na ekranie laptopa podłączonego do stacji poprzez telnet lub połączenie terminalowe RS-232. Narzędzie to ułatwi osobom instalującym urządzenia optymalne ustawienie anten.

Tsunami MP11.a może pracować w dwóch trybach. W pierwszym z nich, stacja bazowa jest niewidoczna i pełni funkcję klasycznego mostu radiowego między sieciami. W drugim trybie Tsunami MP.11a pełni rolę bezprzewodowego routera.

http://www.veracomp.pl

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

IT w Ubezpieczeniach
09.12.2021
Pytech Summit 2021
09.12.2021
Kongres Bezpieczeństwa Sieci
16.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry