Nowe narzędzie ułatwi śledzenie filmów w YouTube

YouTube stara się maksymalnie ułatwić życie twórcom internetowego wideo. Serwis uruchomił już usługę Insight, która oferuje darmowe statystyki odwiedzin. W tym tygodniu ruszy nowe narzędzie – HotSpots – pisze serwis AdAge.

HotSpots analizuje oglądalność klipów i tworzy specjalny wykres, który pokazuje, czy dane wideo ma ponadprzeciętną oglądalność w stosunku do swojej długości. Na wynik mają wpływ takie czynniki jak odsetek osób, które zobaczyły film do końca, przewinęły jakiś fragment lub zrezygnowały z oglądania w połowie.

Takie narzędzia jak Insight czy HotSpots są bardzo ważne. Oferują bowiem całkiem sporą liczbę danych na temat oglądalności całkowicie za darmo. Dzięki temu nawet indywidualni użytkownicy, którzy tylko od czasu do czasu publikują w YouTube jakiś klip, mogą śledzić jego popularność i podejmować działania mające na celu zwiększenie liczby odwiedzin.

Dużą rolę odgrywa miniatura prezentowana przed uruchomieniem wideo, tytuł i oczywiście tagi. Wielu znanych użytkowników YouTube pozyskuje widzów dzięki funkcji “pokrewne”. Po zakończeniu oglądania w oknie odtwarzacza pojawiają się linki do podobnych filmów. Większość internautów klika w nie prawie zawsze. Dlatego tak ważna jest atrakcyjna grafika i opis.

Wielcy producenci wideo także zyskują na udostępnianych przez YouTube narzędziach. Dzięki temu zmniejszają swoje koszty jednocześnie korzystając z aplikacji, które może nie są w pełni profesjonalne, ale spełniają swoje zadanie. Pomagają w planowaniu wirusowych kampanii marketingowych i dopasowywaniu publikowanych klipów do gustów użytkowników – dodaje AdAge.

Źródło: AdAge

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry