Nowe produkty TRENDnet na targach CES

Opublikowano: 14 stycznia 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , , ,

Amerykański producent TRENDnet, dnia 8 stycznia br. na targach CES w Las Vegas przedstawił kilka nowych rozwiązań, które w najbliższym czasie zostaną wypuszczone na rynek.

Jednym z produktów był zestaw: 7-calowy monitor foto + bezprzewodowa kamera z serwerem internetowym, model TV-M7110WK. Komplet startowy do nadzoru składa się z 7-calowej bezprzewodowej ramki cyfrowej, model TV-M7, która wyświetla obraz w czasie rzeczywistym z bezprzewodowej kamery IP, model TV-IP110W.

Bezprzewodowa kamera z serwerem internetowym, model TV-IP110W, zapewnia wysokiej jakości obraz wideo w czasie rzeczywistym. Stylowa i kompaktowa kamera odtwarza krystalicznie czysty obraz w formacie MJPEG. Intuicyjne oprogramowanie umożliwia nagrywanie obrazu w detekcją ruchu, wysyłanie na email zgłoszeń o zdarzeniu oraz zaplanować proces narywania. Kamerę można zamontować na każdej powierzchni, dzięki dołączonemu zestawowi do montażu. Idealnie nadaje się do użytku w domu lub biurze.

Bezprzewodowy, 7-calowy monitor foto łączy się z twoją siecią bezprzewodową, wykrywa dołączoną, bezprzewodową kamerę IP i strumieniowo przetwarza obraz z kamery. Również może pracować jako ramka cyfrowa, wyświetlając zdjęcia w formie slajdów, odtwarzać osobiste wideo i muzykę.

tv-m7110wk

Wcześniej użytkownicy potrzebowali komputera, żeby zobaczyć obraz z kamer IP. Teraz na monitorze foto (TV-M7) można niezależnie od komputera podglądać obraz z bezprzewodowych kamer z serwerem internetowym (np. TV-IP110W). Monitor potrafi wyświetlić na ekranie obraz z 4 kamer IP marki TRENDnet w celu monitoringu ważnych punktów, posiadłości, publicznych miejsc, pokoju dziecka, biura czy innych obszarów.

Zestaw TV-M7110WK, posiada 2-letnią gwarancję, natomiast sugerowana cena detaliczna w Stanach Zjednoczonych to $450.00.

Kolejną nowością był bezprzewodowy adapter N do gier, model TEW-647GA, który oferuje wydajność bezprzewodową standardu N (draft) oraz brak opóźnień w trakcie grania w gry.

Stylowy, kompaktowy i bezprzewodowy adapter standardu N 300Mb/s do gier podłącza konsolę do gier do bezprzewodowej sieci standardu N (draft) wolną od opóźnień. Urządzenie również jest kompatybilne wstecz z routerami standardu b i g.

Ustawienia są proste i szybkie, nie potrzebują instalacji sterowników. Konfiguracja ustawień sieciowych obywa się przez przeglądarkę internetową na komputerze, a nastepnie wpinając adapter do konsoli można zacznąć grać na swoim Xbox 360™, PlayStation 3™ lub GameCube™. Do konsoli takich jak Nintendo Wii™, które nie posiadają portów Ethernet, należy użyć Adaptera Wii ready USB na 10/100Mb/s marki TRENDnet (model TU2-ET100) do portu USB, a następnie podłączyć TEW-647GA do portu Ethernet TU2-ET100.

Można podłączyć wiele konsol do gier bezprzewodowo i grać “łeb w łeb” lub wyzywać innych na pojedynek przez Internet w trybie multiplayer. Obsługuje najnowsze szyfrowanie, zwiększając bezpieczeństwo sieci. Technologia zaawansowanych anten Multiple Input Multiple Output (MIMO) eliminuje martwe punkty w sieci Wi-Fi. Wireless Protected Setup (WPS) pozwala szybko skonfigurować zabezpieczenia sieci użytkownika, jeżeli router obsługuje WPS.

Ostatnim rozwiązaniem była premiera najmniejszego na świecie Bezprzewodowego routera podróżnego standardu N 300Mb/s, model TEW-654TR. Ten wydajny router standardu n jest tak mały, że można go schować w kieszeni.

Bezprzewodowy router podróżny standardu N 300Mb/s będzie sprzedawany w zestawie z wygodnym futerałem podróżnym, cienkim kablem Ethernet, zasilaczem oraz podręcznym kablem USB, który będzie alternatywnie dostarczał zasilanie przez interfejs USB z komputera.

Bezprzewodowy router podróżny standardu n 300Mb/s jest niewielkich rozmiarów: 6,4cm szerokości, 8,2cm długości oraz 1,9cm wysokości. Posiada kontrolki LED, które wskazują zasilanie oraz status link, przycisk reset, port power i port 10/100Mb/s Wide Area Network. Najnowsze szyfrowanie Wi-Fi chroni twoje wartościowe dane, natomiast technologia zaawansowanych anten Multiple Input Multiple Output (MIMO) dostarcza wysoką prędkość sieci bezprzewodowej i szerokie pokrycie, minimalizując martwe punkty.

“Bezprzewodowy router podróżny standardu n jest świetny dla ludzi, którzy ciągle są w trasie. Lekki i ultra-kompaktowy produkt można zapakować nawet do upchanego bagażu,” powiedział Brian Chu, IT Director for TRENDnet. “Router również zapewnia wielu użytkownikom szybki dostęp do Internetu.”

Hanna LaskowskaNowe produkty TRENDnet na targach CES

Podziel się!

O autorze

hania