Nowe rozwiązanie w ofercie COMP SA

Opublikowano: 23 czerwca 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

COMP SA poinformował o wprowadzeniu do oferty nowego kompleksowego rozwiązania do ochrony mobilnych systemów przetwarzania informacji, które wykorzystuje wybrane grupy produktowe dotychczas znajdujące się w ofercie spółki.

Propozycja firmy COMP SA obejmuje, obok stworzenia kompleksowej polityki bezpieczeństwa systemów mobilnych, całościowe wdrożenie i nadzór nad systemem. Rozwiązanie oferuje pełne bezpieczeństwo i kontrolę dostępu do urządzenia i do danych, zabezpiecza przed zdalnymi atakami, wirusami i spamem, a równocześnie jest wyposażone w elementy pozwalające na centralne backupowanie danych oraz na zdalne monitorowanie awarii, etc.

Rozwiązanie zapewnia centralną administrację (polityka bezpieczeństwa), zdalną kontrolę konfiguracji (konfigurowanie jedynie przez wybranego, ściśle określonego i dobrze uwierzytelnionego administratora) oraz generowanie raportów i statystyk. Istotnym elementem rozwiązania są procedury i polityki bezpieczeństwa obejmujące stanowiska mobilne, jak również instrukcje utrzymania, awaryjne oraz serwisowe. Zastosowane zostały mechanizmy bezpiecznego logowania i autoryzacji oraz Infrastruktury Klucza Publicznego (PKI).

Jak powiedział Krzysztof Morawski, dyrektor handlowy w COMP SA -„Zabezpieczenie mobilnych systemów przetwarzania informacji jest w większości firm najsłabszym ogniwem polityki bezpieczeństwa. Oferowane przez nas rozwiązanie umożliwia wszystkich firmom korzystającym w różnym zakresie z systemów mobilnych na pełną ochronę danych. W dzisiejszych czasach istotną kwestią jest zabezpieczenie mobilnych stacji roboczych, które są najbardziej narażonymi elementami systemu informatycznego i na których znajdują się często bardzo ważne informacje z punktu widzenia działalności każdej firmy.”

http://www.comp.com.pl

Sylwester KozakNowe rozwiązanie w ofercie COMP SA

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.