Nowe serwery plików NAS w Veracomp

Opublikowano: 2 lutego 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Veracomp wprowadza na rynek polski nowe serwery plików NAS (Network Attached Storage) z serii SNAZ PRO firmy Raidtec. Modele o nazwie SNAZ S8 i S12 mogą pracować jako wolnostojące serwery lub udostępniać zasoby sieci SAN (Storage Area Network).

Urządzenia mają wbudowane dyski twarde Serial ATA, które można instalować i wymieniać w trakcie pracy systemu. SNAZ S8 standardowo wyposażony jest w 8 dysków, natomiast w przypadku modelu SNAZ S12 można wybrać wersję posiadającą od 6 do 12 dysków, o pojemności od 80 do 300 GB.

Serwery posiadają port SCSI, który pozwala na podłączenie napędu taśmowego i wykonywanie lokalnego backupu danych oraz (opcjonalnie) port Fibre Channel, co umożliwia dołączenie dodatkowych obudów z dyskami twardymi i tym samym zwiększanie pojemności. Standardowo
w serwerach zainstalowane są interfejsy 10/100 Ethernet i Gigabit Ethernet Opcjonalnie można zamówić urządzenia z dwoma portami Gigabit Ethernet.

Obydwa urządzenia są wyposażone w pamięć RAM o pojemności 256 MB, którą można rozszerzyć do 1GB. Obsługują poziom RAID 0, 1, 10 i 5. Wydajność serwerów dochodzi do 50 MB/s w każdym z kanałów Gigabit Ethernet. Serwery pracują pod kontrolą systemu operacyjnego SNAZ OS. Mogą równocześnie obsługiwać środowiska Windows, Linux, Unix i Mac. Konfigurowanie i administracja odbywa się za pośrednictwem przeglądarki WWW. Dodatkowo, serwery SNAZ oferują funkcje SNAPSHOP (kopie migawkowe) czy replikacja danych.

Serwery objęte są 3-letnią gwarancją – w tym czasie Veracomp zapewnia dostawę podstawowych części zamiennych w następnym dniu roboczym. Szkolenia w z zakresie rozwiązań Raidtec przygotowało Compendium CE. Kursy, oprócz specjalistycznej wiedzy związanej z technologią NAS, zapewnią uczestnikom umiejętności instalacji, konfiguracji i administracji urządzeń.

SNAZ S8 kosztuje od 7495 USD (jest to sugerowana cena detaliczne netto), natomiast cena SNAZ S12 będzie znana przed końcem pierwszego kwartału 2004.

http://www.veracomp.pl

Sylwester KozakNowe serwery plików NAS w Veracomp

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.