Nowe wiadomości w Onet.pl

Opublikowano: 27 czerwca 2005. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Onet.pl zmodyfikował swój serwis informacyjny, proponując nową formę i strukturę serwisu, w pełni wykorzystującą szerokopasmowy dostęp do sieci, a tym samym nowe, rewolucyjne możliwości przekazu.

Zasadniczą nowością jest większe wykorzystanie treści o charakterze multimedialnym: ruchomego obrazu i dźwięku. Dzięki zmianom internauci będą mogli skorzystać z bogatych materiałów video przygotowywanych przez informacyjny kanał telewizyjny TVN24.

Radosław Krawczyk, dyrektor Redakcji Onet.pl: Tworzymy pierwszy w Polsce prawdziwie multimedialny serwis informacyjny. Rosnąca popularność multimediów zwiększa zainteresowanie użytkowników taką formułą prezentowania informacji. Chcemy, by w dalszym ciągu serwis informacyjny Onet.pl był najpopularniejszym serwisem tego typu w polskim internecie.

Graficzna kompozycja zwraca uwagę swoją funkcjonalnością oraz nowoczesnymi rozwiązaniami, przybliżając panujące w światowym internecie standardy i trendy, m.in. stosowaną w coraz szerszym zakresie nawigację intuicyjną.

Informacje znacznie poszerzają zakres prezentowanych materiałów. Serwis tytułów prasowych 'Kiosk' został przyłączony do Wiadomości, aby użytkownicy mogli szybciej i wygodniej odnajdywać żądane treści. W serwisie tym pojawią się nowe, atrakcyjne tytuły. Od początku nowego tygodnia na Onet.pl zagości tygodnik Ozon, a od pierwszego sierpnia – materiały z Przekroju. Tygodniki te dołączą do dostępnych i cieszących się sporą popularnością: Polityki, Tygodnika Forum, Tygodnika Powszechnego, Gazety Polskiej, Przeglądu, Tygodnika Solidarność, Znaku, Więzi i wielu innych tytułów prasowych.

Znacznie powiększy się liczba zdjęć: będzie dużo więcej niż dotychczas fotografii z agencji światowych, m.in. AFP, AP.

Według kwietniowych wyników badań Megapanel PBI/Gemius z serwisów informacyjnych skorzystało 7,5 miliona polskich internautów. Aż 64 proc. spośród nich (4,9 miliona osób) skorzystało z serwisu Wiadomości na portalu Onet.pl. Następny w kolejności liczby użytkowników serwis informacyjny Wirtualnej Polski zanotował już o prawie dwa miliony (1,9) mniej użytkowników, serwis Interii o 2,7 miliona mniej, Gazety.pl o aż 2,9 miliona mniej. Z informacji na stronach Rzeczpospolitej czy RMF FM skorzystało już o ponad 4 miliony mniej internautów niż z Wiadomości Onet.pl.

Na serwisie informacyjnym Onet.pl internauci przeczytali w kwietniu 2 005 447 stron , co stanowiło ponad połowę (53 proc.) ze wszystkich witryn informacyjnych objętych badaniem.

http://wiadomosci.onet.pl

Sylwester KozakNowe wiadomości w Onet.pl

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.