Nowi inwestorzy w One-2-One

Strukturę akcjonariatu giełdowej spółki One-2-One wzmocnili nowi inwestorzy związani z branżą mobilną, a także marketingową. Spółka spodziewa się wsparcia przy tworzeniu i realizacji strategii rozwoju Spółki zwłaszcza ze strony Piotra Majchrzaka, który jest autorem znaczących sukcesów spółek działających od wielu lat w segmencie usług mobilnych. Drugim z inwestorów jest poznańska spółka Media Service Group.

Zgodnie z przeprowadzonymi ostatnio transakcjami właścicieli zmieniło w sumie 12% akcji spółki. Jedną ze stron transakcji był Fundusz MCI PrivateVentures, zarządzany przez MCI Management S.A. Jest to realizacja deklarowanej w 2009 roku strategii wyjścia z One-2-One jako jednej ze swoich najstarszych inwestycji portfelowych. MCI sprzedał podczas transakcji akcje stanowiące 7,5% kapitału spółki w cenie 4,15 zł za walor.

– Sektor usług mobilnych w Polsce, w tym mobilnych usług dodanych rozwija się dynamicznie. Pozycja rynkowa One-2-One oraz portfel posiadanych produktów stwarza dla Spółki duże możliwości wzrostu. Cieszymy się, że udało nam się pozyskać na rzecz spółki O2O poważnego Inwestora – Piotra Majchrzaka. Nasza sprzedaż akcji jest zgodna z komunikowaną wcześniej strategią zakładająca wyjścia z O2O w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Jest to jedna z najstarszych inwestycji w portfelu MCI. Pozyskanie do akcjonariatu Inwestora posiadającego doświadczenie i kompetencje zdobyte w branży usług mobilnych pozwoli Zarządowi Spółki na bardziej skuteczną realizację strategii budującej wartość dla jej akcjonariuszy. – mówi Sylwester Janik, Venture Partner w MCI Management SA, nadzorujący One-2-One w portfelu funduszu.

Piotr Majchrzak, który nabył 7,5% akcji spółki One-2-One od wielu lat związany jest z branżą usług mobilnych. Do grudnia 2009 roku sprawował obowiązki prezesa zarządu MNI S.A., giełdowej spółki z tego sektora. Kierując nią doprowadził do znaczącego wzrostu jej przychodów i rentowności. Kapitalizacja MNI wzrosła do ponad 400 mln zł w okresie, w którym zarządzał nią Piotr Majchrzak.

– One-2-One to obiecująca grupa działająca na rozwojowym rynku. Spółka posiada stabilną sytuację finansową i dobre perspektywy rozwoju. Wierzę, że w najbliższych latach będzie umacniała swoją pozycję. Zamierzam swoim doświadczeniem wspierać Zarząd w rozwoju strategii Grupy – komentuje Piotr Majchrzak. Moje zaangażowanie w One-2-One jest długoterminową inwestycją. Nie wykluczam dalszego zwiększania pakietu akcji, wierząc w szybki rozwój tego rynku, a szczególnie spółek Grupy One-2-One.

– Spółka spodziewa się, że Piotr Majchrzak, jako nowy akcjonariusz, wzmocni pozycję przedsiębiorstwa i będzie wspierał dalsze kierunki rozwoju strategii całej Grupy One-2-One – Przewidujemy jego bliską współpracę z Zarządem – dodaje Tomasz Długiewicz, Prezes Zarządu One-2-One.

Drugim z nowych inwestorów jest poznańska spółka Media Service Group, której niewielką część swego pakietu sprzedał Tomasz Długiewicz Prezes zarządu One-2-One. Udziałowcy MSG posiadają duże doświadczenie w branży usług marketingowych, a zaangażowanie w One-2-One traktują jako inwestycję prywatną o charakterze długoterminowym. Media Service Group nabył pakiet stanowiący 4,5% kapitału zakładowego w cenie 4,30 zł za akcje. Po transakcji T. Długiewicz posiada 14,14% akcji spółki i planuje dalej pozostać znaczącym udziałowcem Grupy.

– Zdecydowałem się na tę transakcję z mocnym przekonaniem, że pozyskanie nowych akcjonariuszy pozwoli istotnie wzmocnić spółkę i daje perspektywy systematycznego wzrostu jej wartości – tłumaczy Długiewicz.

Jednocześnie Zarząd One-2-One rozpoczął proces podwyższenia kapitału Spółki o 6% jego obecnej wysokości. Wyemitowane akcje zostaną skierowane do nowych udziałowców: Piotra Majchrzaka oraz spółki MSG.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry