Nowoczesne technologie w Krakowie

Firma Google poszukuje pracowników do krakowskiego centrum badawczego. Nad uruchomieniem biura w Krakowie zastanawia się także gigant internetowy MySpace. Stolica Małopolski staje się ulubieńcem branży zaawansowanych technologii.
Amerykański potentat internetowy, firma Google rozwija działalność w Krakowie. Pracę w centrum badawczym firmy mogą znaleźć inżynierowie, absolwenci uczelni technicznych. Szczególnie mile widziani są informatycy, matematycy i fizycy. Szansę mają osoby ponadprzeciętnie wykształcone, kreatywne i nowocześnie myślące.

Centrum Google’a w Krakowie – jedno z 12 ośrodków badawczo-rozwojowych firmy w Europie – powstało na początku tego roku. O lokalizacji placówki pod Wawelem zaważyła przede wszystkim ranga Krakowa jako ośrodka akademickiego. Google może wybierać spośród licznej rzeszy doskonale wykształconych absolwentów krakowskich uczelni.

Pracowników w Krakowie poszukuje także inny potentat internetowy, firma MySpace. Choć projekt jest obecnie na wstępnym etapie, nie wykluczone, że popularna wśród internatów witryna otworzy swoje przedstawicielstwo w Krakowie.

Kraków od lat jest jednym z atrakcyjnych miejsc inwestycyjnych w Polsce. Dzięki potencjałowi naukowemu miastem interesują się firmy z branży IT i BPO. Kraków staje się stolicą wysokich technologii oraz miejscem intensywnie rozwijających się usług dla biznesu.  Pod Wawelem obecne są Motorola, IBM i Comarch. Tylko w tym roku zainwestowały Google, Onet.pl i HCL Technologies. Centra outsourcingowe ulokowały tu takie firmy jak CapGemini, IBM, Philip Morris czy Shell. Poza zabytkami i życiem kulturalnym, atutem Krakowa staje się kapitał ludzki – dobrze wykształceni i dynamiczni absolwenci uczelni. Atrakcyjność Krakowa potwierdzają liczne rankingi i badania. Wg ubiegłorocznego badania przeprowadzonego przez BBC, stolica Małopolski jest drugim po Warszawie miastem w Polsce, najchętniej odwiedzanym w celach biznesowych.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry