Nowojorskie taksówki skorzystają z nowej technologii twórcy Twittera

Nowojorskie taksówki ciekawie urozmaicały czas podróżnym poprzez umieszczone na tylnych siedzeniach ekrany przedstawiające dedykowany program telewizyjny. W niedługim taksówki wprowadzą nowe zaawansowane rozwiązanie – system płatności Square.

Nowojorskie taksówki skorzystają z nowej technologii twórcy Twittera 1W najbliższych tygodniach w kilkadziesięciu taksówkach miasta Nowy Jork zostaną zainstalowane urządzenia pracujące w oparciu o iPada z zamontowanym czytnikiem kart kredytowych oraz oprogramowaniem Square. Dzięki temu posunięciu klienci i pracownicy korporacji będą mieli ułatwioną możliwość posługiwania się plastikową kartą.

Korzyści dla kierowców są kuszące: dzięki zainstalowanym urządzeniom czas oczekiwania na wpłatę pieniędzy na konto za obsługę kartą podczas podwożenia pasażera skróci się z około miesiąca do jednej doby. Klient nie zostanie zaś odprawiony z kwitkiem i będzie mógł zapłacić za kurs w szybki i pewny sposób. Dodatkowo podczas podróży taksówką pasażer będzie mógł np. zamówić bilet do kina czy teatru i zapłacić za niego podczas przemieszczania się po mieście.

Nowojorskie taksówki skorzystają z nowej technologii twórcy Twittera 2

Wszystkie udogodnienia są związane ze Square, popularnym w Stanach Zjednoczonych oprogramowaniem na urządzenia przenośne, dzięki któremu jesteśmy w stanie zapłacić kartą kredytową z praktycznie każdego miejsca, w którym jest zasięg sieci komórkowej. W skład programu do odczytu i pobierania środków z karty wchodzi darmowo dostarczany czytnik podłączany do wejścia słuchawkowego w telefonie bądź tablecie. Sam program chroniony jest takimi samymi zabezpieczeniami jak typowe terminale znane nam z miejsc, gdzie dokonujemy płatności kartą.

Na pomysł Square wpadł współtwórca Twittera, Jack Dorsey, który postanowił usprawnić możliwość dokonywania płatności w pozornie niedostępnych miejscach. Samo oprogramowanie i czytnik danych z karty jest darmowy, opłaty pobierane są z konta klienta – 2,75 proc. za zrealizowaną transakcję. Dzięki takiemu rozwiązaniu Square odnotowuje wartość operacji sięgających 4 mld dolarów w skali roku.

źródło zdjęć: Square

Wpisy promowane

Wydarzenia

e-Commerce Polska awards
14.05.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry