Nowość Cisco dla operatorów sieci komórkowych

Firma Cisco Systems wprowadziła rozwiązanie IP Radio Access Network (RAN) Optimization, które opracowano z myślą o operatorach sieci telefonii komórkowej. IP RAN Optimization to kompleksowe rozwiązanie radiowej sieci dostępowej współpracujące ze sprzętem różnych dostawców, które dzięki wykorzystaniu protokołu IP umożliwia zwiększenie efektywności sieci, obniżenie kosztów oraz skrócenie czasu wprowadzania na rynek nowych i nowatorskich usług mobilnych.

Dzięki zastosowaniu rozwiązań Cisco IP RAN Optimization, operatorzy sieci GSM i UMTS mogą ograniczyć ruch na łączach typu backhaul nawet o 50%. Efektem są niższe koszty z tym związane oraz większa możliwość wdrożenia nowych usług dla Klientów końcowych.

Rozwiązanie Cisco IP RAN Optimization charakteryzuje się dużą elastycznością, dzięki czemu wychodzi naprzeciw czterem, podstawowym potrzebom operatorów sieci telefonii komórkowej. Po pierwsze, rozwiązanie pozwala obniżyć koszty operacyjne sieci GSM i UMTS dzięki zastosowaniu wykorzystaniu IP, co umożliwia optymalizację i agregowanie ruchu w sieciach komórkowych różnych generacji, a tym samym obniżenie kosztów ruchu na łączach typu backhaul. Po drugie, efektywny transport zapewniany przez to rozwiązanie umożliwia obsługę usług głosowych oraz szerokopasmowych usług przesyłania danych, zarówno drugiej generacji (GPRS, EDGE), jak i trzeciej generacji (UMTS, HSDPA), bez konieczności dodawania licznych linii T1/E1. Po trzecie, rozwiązanie to pozwala na korzystanie z alternatywnych systemów transportu o wyższej pojemności i niższych kosztach, takich jak Metro Ethernet, WiMAX i DSL, które znakomicie sprawdzają się w przypadku ruchu pakietowego wymagającego dużej przepustowości, np. HSDPA. Wreszcie po czwarte, rozwiązanie Cisco IP RAN Optimization umożliwia operatorom sieci komórkowych tworzenie nowych źródeł przychodów poprzez świadczenie nowatorskich usług opartych na IP, takich jak transmisja wideo i telefonia IP, bezpośrednio ze stacji komórkowej, w wyniku czego stacja taka staje się punktem dostępowym sieci IP.

'Jesteśmy świadkami trwającej obecnie rewolucji w dziedzinie sieci mobilnych’ – powiedział Larry Lang, wiceprezes i dyrektor działu bezprzewodowych systemów mobilnych (Mobile Wireless Group) w firmie Cisco Systems. 'Klienci domagają się dzisiaj różnych usług, które pozwolą im żyć, pracować i bawić się w czasach charakteryzujących się szybkim tempem i mobilnością. Takie usługi generują dodatkowy ruch pakietowy nie tylko na nowych łączach radiowych, lecz także na łączach transportowych prowadzących do każdej stacji komórkowej. Rozwiązanie IP RAN Optimization otwiera przed operatorami nowe możliwości zaspokojenia tych potrzeb, a równocześnie pozwala uzyskać oszczędności przy realizacji tej wizji’.

http://www.cisco.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top