Nowy biopaliwowy portal ORLENU

W ramach wdrażania założeń Narodowego Celu Wskaźnikowego w zakresie biopaliw PKN ORLEN uruchomił nową, informacyjną stronę internetową dotyczącą tematyki biopaliw.
PKN ORLEN uruchomił stronę internetową, której zadaniem jest przybliżenie tematyki biopaliw. Dostępna jest ona pod adresami: www.e-biopaliwa.pl oraz www.e-bioester.pl. Poza ciekawostkami dotyczącymi historii biopaliw w Polsce i zaangażowania Koncernu w ich produkcję, internauci znajdą praktyczne informacje na temat rodzajów biopaliw oraz technologii towarzyszących ich wytwarzaniu.

Odbiorcy detaliczni mogą zapoznać się z listą producentów określonych marek aut, które mogą pracować z wykorzystaniem biopaliw, a także mapę 60 stacji BLISKA oferujących wśród swych produktów Bioester. Listy stacji i danych teleadresowych będą na bieżąco uzupełniane, zgodnie z wdrażaniem do sprzedaży kolejnych obiektów sieci i infrastruktury magazynowej.

Praktyczny BIOsłowniczek wyjaśnia zawiłe pojęcia, a w zakładkach FAQ oraz FAQ BIOester zamieszczono odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania związane biopaliwami w Polsce, na świecie czy też dotyczącymi tego obszaru regulacjami prawnymi.

Ciekawostką portalu jest BIOkalkulator pozwalający wyliczyć stopień ograniczenia emisji CO2 w wyniku zużycia 1 litra bioestru czy ilość rzepaku potrzebną do wyprodukowania jednostki biopaliwa.  Pomoże to zobrazować walory ekologiczne korzystania z biopaliw jak i pokazać znaczenie zastosowania tego typu paliwa dla rozwoju rolnictwa.

Nowe strony internetowe skierowane są również do odbiorców hurtowych. Współpracę z Koncernem mogą oni podjąć poprzez Regionalne Biura Handlu Hurtowego zlokalizowane w pięciu centrach na terenie kraju. Ich adresy dostępne są w zakładkach dotyczących kontaktów handlowych.

PKN ORLEN wprowadził do oferty produktowej biopaliwa i paliwa tradycyjne z biokomponentami ze względu na troskę o środowisko naturalne oraz nowe uwarunkowania prawne, wynikające z regulacji i wskazań Unii Europejskiej.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top