Nowy blog Onetu

Opublikowano: 12 lipca 2006. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Onet.pl upublicznił nowy serwis blogowy. W porównaniu do pierwotnej wersji zmianie uległo właściwie wszystko: wielkość, funkcjonalność, zakres i wystrój graficzny. Zmiany te podyktowane są gwałtownym i dynamicznym wzrostem znaczenia treści tworzonymi przez użytkowników (user content).
Nowa, przejrzystsza i czytelniejsza konstrukcja serwisu daje każdemu internaucie realną szansę prezentacji swojego bloga pomagając w wyróżnieniu na tle ogromnej liczby ponad 1 miliona 200 tysięcy aktywnych pamiętników internetowych.

Andrzej Zachwieja, dyrektor serwisów user generated content Onet.pl:  Eksplozja popularności blogów w ostatnich latach zadziwiła chyba wszystkich. Z niszowej funkcjonalności, jaką jeszcze kilka lat temu był blog, obecnie stał się jednym z głównych kanałów  wyrażania nieskrępowanej myśli – i to zarówno osobistych wyznań nastolatków, jak i poważnych komentarzy politycznych czy biznesowych śledzo-nych z wielką uwagą przez sztaby analityków. Liczba blogów na świecie co kilka miesięcy podwaja się. Stąd zupełnie nowy kształt serwisu Onetu – swobodny, obszerny, wielotematyczny.

Halina Worwa, szef serwisu OnetBlog: OnetBlog w nowej wersji jest pierwszym dużym serwisem treściowym składającym się w pełni z tekstów autorstwa użytkowników. Całość podzielona jest na kategorie tematyczne – m.in. Całkiem kobiece, Męski punkt widzenia, Fotoblogi: odzwierciadlające bogactwo i różnorodność blogów. Mamy nadzieję, że dzięki nowej wersji serwisu możliwe będzie po-kazanie jak interesująca i warta uwagi jest twórczość naszych użytkowników.

Oprócz istotnych ułatwień w procesie promocji i treści użytkownicy zyskali możliwość prezentacji swo-ich zdjęć w nowej, przyjaznej formie albumów, stanowiących integralną część bloga. Aby podkreślić niepowtarzalny charakter pamiętnika i pomóc go uatrakcyjnić, serwis oferuje kilkaset gotowych szablonów, dając ogromny potencjał możliwości  kreacji własnej, oryginalnej szaty graficznej.

Według ostatnich dostępnych danych statystycznych, Onet Blog jest najpopularniejszym tego rodzaju serwisem w polskim internecie. W kwietniu 2006 roku odwiedziło go 2,5 mln real users, którzy dokona-li ponad 130 mln odsłon stron. Dla porównania: następny w rankingu, blogowy serwis Gazety.pl, odwiedziło 1,4 mln real users (dane za Megapanel PBI/Gemius).

blog.onet.pl

Sylwester KozakNowy blog Onetu

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.