Nowy dyrektor generalny Mozilli

Mozilla Corporation ogłosiła, że John Lilly, obecny dyrektor operacyjny firmy, został ze skutkiem natychmiastowym mianowany dyrektorem generalnym. Mozilla poinformowała jednocześnie, że Mitchell Baker, obecna dyrektor generalna Mozilli, pozostanie w firmie jako prezes i członek kadry kierowniczej.

„John Lilly jest właściwą osobą do kierowania Mozillą w momencie wchodzenia firmy w okres dojrzałości” – powiedziała Mitchell Baker, prezes Mozilla Corporation. „John odegrał znaczącą rolę w rozwoju organizacji, która jest wierna najważniejszym zasadom zarówno Mozilli, jak i środowiska open-source, a jednocześnie może funkcjonować z niesłychaną efektywnością, jakiej wymagają nasze cele”.

Jako dyrektor generalny John będzie koncentrować się na rozwoju produktów, technologii i realizacji założeń biznesowych Mozilla Corporation. Mitchell skupi się na realizacji celów i idei przyświecających projektowi Mozilla, aby stymulować przemiany w ważnych dla Mozilli aspektach Internetu, takich jak standardy, interoperacyność, traktowanie danych oraz wykorzystanie mechanizmów rynkowych do wspierania organizacji pożytku publicznego.

„Jestem zaszczycony, że będę miał szansę przyczynić się do dalszej realizacji misji Mozilli, prowadzącej do włączenia użytkowników w proces rozwoju sieci WWW. Internet jest najważniejszym wynalazkiem, jaki dokonał się za naszego życia – zmienia wszystko” – powiedział Lilly. „Tysiące osób wnoszących swój wkład na zasadach open-source, ponad 125 milionów użytkowników i niezliczone organizacje, które polegają na społeczności i technologii Mozilla sprawiają, że jesteśmy w bardzo elitarnym gronie.”

„Współpracowałem z Mitchell i Johnem przez wiele lat i zdecydowanie popieram obecne zmiany w Mozilli, dzięki którym nasza organizacja będzie mogła zdziałać więcej niż kiedykolwiek” – powiedział Mitch Kapor, członek zarządu i były przewodniczący Fundacji Mozilla.

John Lilly dołączył do Mozilla Corporation w 2005 r. jako wiceprezes ds. rozwoju biznesu, a od 2006 r. pełnił obowiązki dyrektora ds. operacyjnych i członka zarządu. Wcześniej był założycielem, dyrektorem generalnym, technicznym i wiceprezesem ds. produktów w Reactivity, firmie zajmującej się oprogramowaniem, która została przejęta przez Cisco.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry