Nowy e-biznes.pl na Nowy Rok

Jak można się przekonać gołym okiem, Nowy Rok powitaliśmy dużymi przemianami w naszym serwisie. Strona e-biznes.pl zyskała zupełnie nowy wygląd, modyfikacji uległy też niektóre działy. Mamy nadzieję, że zmiany te przypadną Wam do gustu.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ten krok? Bo od dawna narastało w nas przekonanie, że to już najwyższy czas, a początek roku to w końcu dobra pora na zmiany. W dodatku, już za chwilę będziemy świętować dziesięciolecie powstania naszego serwisu, i to też dobry pretekst do odnowienia wizerunku. Nie ma nic odkrywczego w stwierdzeniu, że bez zmian nie ma postępu, ale to prawda. Rynek zmienia się dynamicznie a nasz serwis wyglądał – trzeba to przyznać – trochę już archaicznie, i nawet przeprowadzony dwa lata temu lifting niewiele pomógł.

Dlatego właśnie, dojrzeliśmy do przeprowadzenia całkowitej zmiany wyglądu i zasadniczych zmian w strukturze serwisu. Nowy layout jest lżejszy, bardziej przejrzysty i ułatwia szybkie dotarcie do interesujących informacji. Zmianie uległy elementy graficzne, jednak kolorystyka strony, choć złagodzona pozostała ta sama.

Jako serwis informacyjny stawiamy głównie na wiadomości, dlatego zrezygnowaliśmy z niektórych mniej popularnych wśród czytelników dodatków, takich jak katalog firm czy forum. Brak forum, którego treść często odbiegała od tematyki serwisu, zostanie zrekompensowany prostszym systemem dodawania komentarzy. Jeśli chodzi o poszczególne działy z bieżącymi informacjami większość  pozostała bez zmian, choć niektóre zostały dla uproszczenia połączone. Niebawem na stronie pojawią się też dodatkowe funkcjonalności.

Serwis nie uzyskał jeszcze ostatecznego kształtu i jest nadal w formie trochę przejściowej (lub jeśli ktoś woli modne określenia w fazie „beta”), mamy jednak nadzieję, że szybko – również z pomocą naszych użytkowników – osiągnie docelowy kształt.

Zdajemy sobie sprawę, że większość z nas nie lubi zmieniać przyzwyczajeń. Wolimy korzystać z rozwiązań, które dobrze znamy, nie koniecznie dlatego, że są one najlepsze lecz dlatego, że są poznane i oswojone. Zmiany natomiast przyjmujemy niechętnie i z dystansem. Dlatego – szczególnie u stałych czytelników –  tak zasadnicza przemiana może wzbudzić kontrowersje. To normalne, my też musimy przyzwyczaić się do nowej wersji e-biznes.pl. Uważamy jednak, że warto spróbować podejść do zmian bez uprzedzeń  i dać im szansę, a niepostrzeżenie to, co jeszcze niedawno było nowe, może stać się czymś znanym i lubianym. Mamy nadzieję, że z naszym serwisem tak właśnie będzie. Tego właśnie na progu Nowego Roku sobie i Wam serdecznie życzymy.

Oczywiście wszystkich czytelników zapraszamy do twórczej dyskusji nad nowym kształtem serwisu, oraz dziękujemy za wszelkie już wyrażone opinie i sugestie.

Zespół e-biznes.pl

Wszystkie zauważone błędy prosimy zgłaszać na adres redakcji: redakcja@e-biznes.pl

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry