Nowy e-biznes.pl na Nowy Rok

Jak można się przekonać gołym okiem, Nowy Rok powitaliśmy dużymi przemianami w naszym serwisie. Strona e-biznes.pl zyskała zupełnie nowy wygląd, modyfikacji uległy też niektóre działy. Mamy nadzieję, że zmiany te przypadną Wam do gustu.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ten krok? Bo od dawna narastało w nas przekonanie, że to już najwyższy czas, a początek roku to w końcu dobra pora na zmiany. W dodatku, już za chwilę będziemy świętować dziesięciolecie powstania naszego serwisu, i to też dobry pretekst do odnowienia wizerunku. Nie ma nic odkrywczego w stwierdzeniu, że bez zmian nie ma postępu, ale to prawda. Rynek zmienia się dynamicznie a nasz serwis wyglądał – trzeba to przyznać – trochę już archaicznie, i nawet przeprowadzony dwa lata temu lifting niewiele pomógł.

Dlatego właśnie, dojrzeliśmy do przeprowadzenia całkowitej zmiany wyglądu i zasadniczych zmian w strukturze serwisu. Nowy layout jest lżejszy, bardziej przejrzysty i ułatwia szybkie dotarcie do interesujących informacji. Zmianie uległy elementy graficzne, jednak kolorystyka strony, choć złagodzona pozostała ta sama.

Jako serwis informacyjny stawiamy głównie na wiadomości, dlatego zrezygnowaliśmy z niektórych mniej popularnych wśród czytelników dodatków, takich jak katalog firm czy forum. Brak forum, którego treść często odbiegała od tematyki serwisu, zostanie zrekompensowany prostszym systemem dodawania komentarzy. Jeśli chodzi o poszczególne działy z bieżącymi informacjami większość  pozostała bez zmian, choć niektóre zostały dla uproszczenia połączone. Niebawem na stronie pojawią się też dodatkowe funkcjonalności.

Serwis nie uzyskał jeszcze ostatecznego kształtu i jest nadal w formie trochę przejściowej (lub jeśli ktoś woli modne określenia w fazie „beta”), mamy jednak nadzieję, że szybko – również z pomocą naszych użytkowników – osiągnie docelowy kształt.

Zdajemy sobie sprawę, że większość z nas nie lubi zmieniać przyzwyczajeń. Wolimy korzystać z rozwiązań, które dobrze znamy, nie koniecznie dlatego, że są one najlepsze lecz dlatego, że są poznane i oswojone. Zmiany natomiast przyjmujemy niechętnie i z dystansem. Dlatego – szczególnie u stałych czytelników –  tak zasadnicza przemiana może wzbudzić kontrowersje. To normalne, my też musimy przyzwyczaić się do nowej wersji e-biznes.pl. Uważamy jednak, że warto spróbować podejść do zmian bez uprzedzeń  i dać im szansę, a niepostrzeżenie to, co jeszcze niedawno było nowe, może stać się czymś znanym i lubianym. Mamy nadzieję, że z naszym serwisem tak właśnie będzie. Tego właśnie na progu Nowego Roku sobie i Wam serdecznie życzymy.

Oczywiście wszystkich czytelników zapraszamy do twórczej dyskusji nad nowym kształtem serwisu, oraz dziękujemy za wszelkie już wyrażone opinie i sugestie.

Zespół e-biznes.pl

Wszystkie zauważone błędy prosimy zgłaszać na adres redakcji: [email protected]

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top