Nowy gracz na rynku cyfrowych publikacji

We wrześniu na polskim rynku cyfrowych publikacji pojawił się nowy gracz – Zixo.pl. Już w momencie startu platforma ma najszerszy asortyment spośród polskich serwisów z publikacjami elektronicznymi. W jej ofercie znajduje się ponad 1600 publikacji. Autorem projektu jest krakowska spółka Digital All.
Oferta Zixo.pl to przede wszystkim ebooki, książki audio i aplikacje biznesowe. Na platformie można znaleźć zarówno beletrystykę, książki edukacyjne jak i poradniki branżowe i kursy językowe. Aby korzystać z cyfrowych książek wystarczy mieć zainstalowany popularny program Adobe Reader. Ebooki zabezpieczone są systemem DRM.

Dlaczego cyfrowe publikacje ? Dostęp do ebooków jest prostszy i szybszy niż do tradycyjnych książek – mówi Mirosław Lasok, prezes Digital All – Poza tym cyfrowe publikacje są po prostu tańsze, użytkownik nie płaci za druk, papier, transport, magazynowanie i oczywiście za przesyłkę. Dzięki temu ebooki kosztują nawet o połowę mniej niż papierowe książki. W tym momencie w ramach promocji na otwarcie Zixo.pl można je kupić za ¼ ceny

Digital All współpracuje już z takimi wydawcami jak WAB,  Lektorklett, DIM – Nauka i Multimedia, Sigma czy Impuls. Część z nich uruchomiła już – dzięki systemowi DAPI – księgarnie z ebookami na własnych stronach internetowych.

Zapotrzebowanie na cyfrowe publikacje rośnie – kontynuuje Lasok –  kwestią czasu jest upowszechnienie się specjalnych czytników, e-papieru, czy nawet zwyczaju czytania książek za pomocą telefonów komórkowych.

W ramach platformy uruchomiono także Klub Zixo, dzięki któremu każdy Internauta może otworzyć własny sklep z cyfrowymi publikacjami. Digital All opracowało także DAPI – autorską wersję systemu API, który umożliwia rozszerzenie każdego e-sklepu o własny asortyment.

Digital All należy do grupy Money.pl.

www.digitalall.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top