Nowy inkubator przedsiębiorczości wchodzi na rynek

Wraz z początkiem 2010 roku rozpoczyna działalność inkubator projektów technologicznych i internetowych – Xevin Lab (www.xevinlab.pl). Xevin Lab Sp. z o. o. jest podmiotem zależnym od Xevin Investments, istniejącego od 2008 roku funduszu typu venture. Prezesem Xevin Lab jest Radosław Czyrko, Partner w Xevin Investments, posiadający kilkunastoletnie doświadczenie przy inwestycjach kapitałowych, w tym 10-letnie w funduszach Venture Capital.

Xevin Lab powstał w celu wsparcia przedsiębiorców, którzy mają często tylko dobry pomysł i dużo zapału do jego realizacji. Xevin Lab ma wspierać przedsiębiorców na początkowym etapie rozwoju projektu:

  • rozwinięcia pomysłu,
  • dopracowania usługi lub produktu,
  • tworzenia biznes planu oraz analizy rynku i konkurencji,
  • tworzenia planu marketingowego i wprowadzenia produktu lub usługi na rynek,
  • zapewnienia finansowania na start i początkową fazę rozwoju projektu.

Xevin Lab wykorzystuje doświadczenie i wiedzę merytoryczną osób zaangażowanych w inwestycje w Xevin Investments oraz posiada zaplecze analityczne w postaci specjalistów ze spółki Xevin Consulting. Dodatkowo, Xevin Lab przygotował specjalną ofertę dla przedsiębiorców, którzy uzyskali dofinansowanie z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 8.1. Oferta ta obejmuje między innymi: współfinansowanie części inwestycji przypadającej na przedsiębiorcę, doradztwo strategiczne projektu, doradztwo związane z planami i strategiami marketingowymi, doradztwo księgowe i finansowe czy pozyskiwanie kontaktów biznesowych i firm współpracujących.

Powstanie Xevin Lab jest elementem strategii przyjętej przez Xevin Investments na lata 2010-2014. Zakłada ona zawężenie pola zainteresowań Xevin Investments do firm już działających na rynku i wymagających większych nakładów inwestycyjnych oraz przesunięcie inwestycji typu „seed” do nowo utworzonego podmiotu Xevin Lab.

Pierwszym projektem inkubowanym w ramach Xevin Lab jest iSecure (www.isecure.pl), podmiot zajmujący się doradztwem w zakresie ochrony i bezpieczeństwa danych w Internecie.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Expert Summit 2021
04.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry