Nowy interfejs i funkcje od Skąpiec.pl

Skąpiec.pl, serwis porównujący ceny, zaprezentował się w nowej odsłonie. Odświeżeniu uległ layout strony głównej. Nowe elementy graficzne pojawiły się także na poszczególnych podstronach serwisu. Zmiany dotyczą jednak nie tylko szaty graficznej, ale także funkcjonalności serwisu.
W tym zakresie użytkownicy Skąpca mogą skorzystać z opcji wielokrotnego wyboru filtrów. Oznacza to w praktyce, że za jednym razem ustawią wszelkie interesujące ich parametry danego sprzętu. W przypadku monitorów LCD, będą to np. określone wartości przekątnej, rozdzielczości, kontrastu czy matrycy.

Dotychczas wybór każdego z filtrów wiązał się z przeładowaniem strony. W efekcie, zawężenie poszukiwań poprzez wybory pojedynczych filtrów okazywało się dość czasochłonne.

Odnośnie filtrów wprowadzono jeszcze jedno usprawnienie. Jest ono adresowane do osób, które nie wiedzą, na który parametr warto zwrócić szczególną uwagę. Przy każdym z bardziej skomplikowanych filtrów umieszczono krótki opis jego zastosowania. Przykładowo kiedy klikniemy na „chmurkę” umieszczoną obok filtru „rozdzielczość” (w kategorii aparaty cyfrowe), wyświetli się nam następująca informacja: „Maksymalna rozdzielczość matrycy aparatu, informuje nas o największym możliwym rozmiarze zdjęcia (w pikselach), które może zrobić aparat. Generalnie, im większa rozdzielczość, tym większe odbitki możemy wywoływać bez utraty jakości. Większa rozdzielczość powoduje, że więcej miejsca w pamięci zajmują pliki ze zdjęciami.”

– Warto też zwrócić uwagę na nowy formularz dodawania opinii o produktach. Zdajemy sobie sprawę, że baza blisko 50 tysięcy tego typu opinii zgromadzonych przez nasz serwis, jest bezcenną kopalnią wiedzy dla kupujących, a zwłaszcza  tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z e-shoppingiem – podkreśla Mariusz Janiszewski, dyrektor zarządzający Skapiec.pl.

Jedną z korzyści, jakie oferuje zmodernizowany formularz, jest grupowanie zalet i wad danego produktu. Dodatkowo, osoby wystawiające komentarz mogą poinformować innych konsumentów, jak długo są posiadaczami ocenianego sprzętu.

– Mamy nadzieję, że dzięki wprowadzonym zmianom zakupy z pomocą Skąpca staną się czystą przyjemnością. Staraliśmy się uwzględnić w nich dotychczasowe sugestie naszych użytkowników. Jesteśmy też otwarci na wszelkie wskazówki odnośnie zastosowanych rozwiązań – podsumowuje Janiszewski.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top