Nowy kanał filmowy Cinemax już niebawem

Opublikowano: 17 listopada 2004. Kategoria: Rynek. Tagi:

Cinemax to kanał, którego oferta jest adresowana do prawdziwych kinomanów. HBO emituje wielkie przeboje kinowe, wydarzenia specjalne oraz popularne seriale. Na antenie Cinemax pojawią się natomiast głośne obrazy w gwiazdorskiej obsadzie, kino niezależne oraz nagradzane produkcje z całego świata. Cinemax ma stanowić doskonałe dopełnienie oferty HBO, dzięki czemu widzowie będą mieli większe możliwości wyboru.

'Cinemax będzie naszym drugim, po wprowadzonej w 1991 roku telewizji HBO, kanałem filmowym w Europie Środkowej. Oferta stacji Cinemax została dopasowana do specyfiki środkowoeuropejskiego rynku. Kanał ten odniósł już ogromny sukces w Azji i Ameryce Południowej, gdzie jest sprzedawany w pakiecie z HBO. To pozwala nam sądzić, że Cinemax stanie się doskonałym dopełnieniem oferty HBO' – powiedział Phil Roter.

'Na antenie kanału Cinemax znajdą się przede wszystkim dobre filmy w gwiazdorskiej obsadzie, zrealizowane na podstawie wyśmienitych scenariuszy, które są adresowane do prawdziwych kinomanów. Opracowaliśmy przejrzystą i przyjazną dla widza ramówkę, która znacznie ułatwi wybór tytułów. Każdego wieczoru pomiędzy godz. 20.00 i 22.00 pojawią zróżnicowane cykle tematyczne. Abonenci kanału Cinemax będą mogli więc wybierać spośród wielu zróżnicowanych gatunkowo produkcji z całego świata' – powiedziała Judit Minda, wiceprezes ds. programowych HBO CE.

Program kanału Cinemax został zbudowany wokół siedmiu bloków programowych przygotowanych na każdy dzień tygodnia. W soboty będzie emitowany cykl Zakazany Owoc, w niedzielne wieczory w Strefie Mroku widzowie obejrzą doskonałe dreszczowce, filmy science-fiction, kryminały i thrillery. Poniedziałkowy blok programowy Być kobietą będzie poświęcony typowo kobiecym gatunkom i tematom filmowym. Wtorkowy cykl Wieczór konesera to uczta dla prawdziwych kinomanów, którzy interesują się dorobkiem wybitnych reżyserów i aktorów oraz wybraną tematyką filmową. Emitowany w środy Światowy Kalejdoskop to wyjątkowe filmy międzynarodowe, cieszące się uznaniem widzów i krytyków. W czwartkowym bloku Najlepsze z Najlepszych widzowie obejrzą klasykę kina i filmowe przeboje wszechczasów. Piątkowy cykl Nowe Spojrzenie to filmy współczesne i niekonwencjonalne.

Na antenie kanału Cinemax pojawią się tytuły z pięciu największych hollywoodzkich wytwórni filmowych – Warner Brothers, Disney’a, Sony, MGM i Paramount. Stacja będzie pokazywać wiele filmów premierowych.

Cinemax będzie dostępny w pierwszym kwartale 2005 roku>

http://www.hbo.pl

Sylwester KozakNowy kanał filmowy Cinemax już niebawem

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.