Nowy Katalog w Onet.pl

Opublikowano: 9 marca 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Tworzony przez Onet.pl od 1996 roku Katalog Polskiego Internetu, największy w polskiej Sieci zbiór stron WWW, od teraz jest dostępny dla Internautów w nowej, rozbudowanej i zmienionej funkcjonalnie formie.

Katalog to specyficzna odmiana wyszukiwarki. Katalog jest tworzony „ręcznie” przez specjalny zespół redakcyjny Onet.pl. Każda z katalogowanych stron jest starannie przeglądana i opisywana. Obecnie dostępnych jest prawie 10 000 kategorii tematycznych. Interesujący jest dodatkowy podział geograficzny, grupujący strony z powodu przynależności do jednego z 366 polskich powiatów.

Dzięki wprowadzonej dokładniejszej regionalizacji interesujące użytkownika tematy czy konkretne usługi można teraz znaleźć szybciej, a wyniki są dużo bardziej precyzyjne.

W katalogu można umieścić także samodzielnie boksy reklamowe – są to te same formy reklamowe, które wyświetlają się w Wyszukiwarce. Boksy wyświetlane są kontekstowo, zgodnie z tytułem kategorii.

„Mamy nadzieję, że wprowadzone przez nas zmiany zostaną docenione przez polskich Internautów. Katalog Onet.pl doskonale uzupełnia wyszukiwarkę, a usługi wyszukiwawcze to jeden z głównych powodów korzystania z Internetu” – powiedział dr Marek Jerzy Minakowski, kierownik działu „Katalog i Wyszukiwarka” w portalu Onet.pl.

http://katalog.onet.pl

Sylwester KozakNowy Katalog w Onet.pl

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.