Nowy projekt firmy OpenOffice Polska

Firma OpenOffice Polska przedstawiła system dedykowany do bezpiecznego łączenia się z Internetem. Firma udostępnia system bezpłatnie swoim klientom jak i wszystkim innym dla których bezpieczeństwo jest sprawą najwyższej wagi. LinOS ma być sposobem na bezpieczną obsługę bankowego konta internetowego.
LinOS nie jest programem instalowanym w systemie Windows. Jest samodzielnym systemem  operacyjnym zawierającym oprogramowanie służące do połączenia z Internetem. System za każdym razem uruchamiany jest z płyty CD co oznacza że nie może być on zmodyfikowany przez wirusy.

Produkt jest skierowany do osób, które w pewnych sytuacjach wymagają zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa w czasie połączenia z Internetem. Dokonując operacji na Internetowym koncie bankowym musimy mieć pewność, że nasze dane nie zostaną przechwycone przez program szpiegujący.

System LinOS jest też przydatny w sytuacji, gdy przeglądamy strony co do których mamy podejrzenia, że mogą stać się źródłem niebezpiecznych wirusów lub innych zagrożeń. Nie bez znaczenia jest też fakt, że po wyłączeniu komputera nie pozostają na nim żadne ślady, takie jak np. lista przeglądanych stron, ciasteczka, zapamiętane loginy i hasła

www.linos.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry