Nowy rekord Twittera: 25 tys. tweetów na sekundę

Opublikowano: 14 grudnia 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Serwis mikroblogowy Twitter ogłosił osiągnięcie rekordu największej liczby komunikatów wysłanych w ciągu sekundy. Za wynik odpowiada klasyczna japońska animacja.

Tweet na sekundę” („Tweet per second”, TPS) to wskaźnik mierzący ilość wspomnień na dany temat w ciągu jednej sekundy wśród wszystkich użytkowników serwisu. Nowy rekord – 25 088 TPS został osiągnięty 9 grudnia.

Nowy rekord Twittera: 25 tys. tweetów na sekundę 1Co ciekawe, nie stało się to podczas ważnego politycznego lub społecznego wydarzenia (w czasie obchodów chińskiego Nowego Roku wysłano 6939 tweetów na sekundę), nie było też związane z odejściem znanej osoby (w chwili śmierci Michaela Jacksona pojawiało się do 456 tweetów na sekundę). Za nowy rekord odpowiada  emisja klasycznej japońskiej animacji, „Laputa – podniebny zamek”, opowiadającej o powietrznych piratach w apokaliptycznym społeczeństwie.

Poprzedni rekord TPS związany był z piosenkarką Beyonce, która ogłosiła, że jest w ciąży podczas sierpniowej gali MTV Video Musi Awards. Użytkownicy Twittera wysyłali wtedy 8 868 komunikatów na sekundę. Jak widać, anime cieszyła się trzykrotnie większym zainteresowaniem.

Dawid ZarazińskiNowy rekord Twittera: 25 tys. tweetów na sekundę

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.