Nowy rekord Twittera: 25 tys. tweetów na sekundę

Serwis mikroblogowy Twitter ogłosił osiągnięcie rekordu największej liczby komunikatów wysłanych w ciągu sekundy. Za wynik odpowiada klasyczna japońska animacja.

Tweet na sekundę” („Tweet per second”, TPS) to wskaźnik mierzący ilość wspomnień na dany temat w ciągu jednej sekundy wśród wszystkich użytkowników serwisu. Nowy rekord – 25 088 TPS został osiągnięty 9 grudnia.

Nowy rekord Twittera: 25 tys. tweetów na sekundę 1Co ciekawe, nie stało się to podczas ważnego politycznego lub społecznego wydarzenia (w czasie obchodów chińskiego Nowego Roku wysłano 6939 tweetów na sekundę), nie było też związane z odejściem znanej osoby (w chwili śmierci Michaela Jacksona pojawiało się do 456 tweetów na sekundę). Za nowy rekord odpowiada  emisja klasycznej japońskiej animacji, „Laputa – podniebny zamek”, opowiadającej o powietrznych piratach w apokaliptycznym społeczeństwie.

Poprzedni rekord TPS związany był z piosenkarką Beyonce, która ogłosiła, że jest w ciąży podczas sierpniowej gali MTV Video Musi Awards. Użytkownicy Twittera wysyłali wtedy 8 868 komunikatów na sekundę. Jak widać, anime cieszyła się trzykrotnie większym zainteresowaniem.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry