Nowy serwis internetowy Akademii Górniczo-Hutniczej

Pod adresem www.agh.edu.pl uruchomiony został nowy serwis internetowy Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Projekt stanowi jeden z pierwszych etapów zmiany wizerunku AGH poprzez wprowadzenie spójnego Systemu Identyfikacji Wizualnej. Za wdrożenie odpowiedzialna jest firma Empathy Interactive.

Nowe strony zostały gruntowanie przebudowane. Całkowitej zmianie uległa grafika, zmienił się też układ merytoryczny. Zadaniem autorów było stworzenie przejrzystego i intuicyjnego interfejsu tak, by przede wszystkim odbiorca zewnętrzny mógł w sposób prosty i szybki odnaleźć pożądane informacje.

Zasadnicze zmiany, to przede wszystkim podział na cztery główne grupy tematyczne, które są niejako odwzorowaniem struktury wewnętrznej uczelni. Powstał także rozbudowany serwis Aktualności, w którym można będzie znaleźć wszystkie niezbędne informacje o życiu Akademii i nie tylko. Została też stworzona niemal tożsama z wersją polską, strona w języku angielskim.

Na potrzeby nowego serwisu będzie wykorzystywany nowoczesny system zarządzania danymi tzw. CMS (Content Management System) wdrożony przez firmę Empathy. System pozwala na łatwe administrowanie, aktualizację i rozbudowę serwisu www przez dedykowany zespół redakcyjny.

Nowa strona pozwala także na dużo bardziej atrakcyjne formy przekazu i promocji ważnych wydarzeń, co jest dzisiaj elementem niezbędnym w każdej instytucji, tym bardziej jeśli dotyczy to jednej z lepszych uczelni technicznych w kraju.

www.agh.edu.pl

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top