Nowy serwis poświęcony przestępczości w sieci

Opublikowano: 28 czerwca 2006. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Firma Panda Software stworzyła specjalną witrynę internetową poświęconą przestępczości w Sieci ( www.CyberCrimeWatch.com ). Oprócz aktualnych wydarzeń związanych z cyberprzestępczością i blogu o zagrożeniach, magazyn oferuje możliwość bezpłatnego przeskanowania komputera.
Głównym sprzymierzeńcem przestępców internetowych jest zbyt mała świadomość użytkowników odnośnie zagrożeń. Dlatego firma Panda Software uruchomiła specjalny internetowy magazyn CyberCrimeWatch, w którym publikowane są informacje na temat niebezpiecznych programów i sztuczek, którymi posługują się cyberoszuści. Magazyn podzielony jest na kilka działów poświęconych najważniejszym zagrożeniom.

W Targeted Malware publikowane są informacje na temat coraz popularniejszych i bardzo groźnych złośliwych programów, pisanych na zamówienie i z myślą o ataku na określone grupy użytkowników. Dział Rootkits  zawiera opisy ataków z wykorzystaniem narzędzi hakerskich mających na celu ukrycie działania złośliwego kodu w zainfekowanym komputerze. Na łamach działu CyberCrime, publikowane są informacje o szeroko pojętej działalności przestępczej w Internecie, wraz ze schematami postępowania, opisami głośnych ataków i  procesów sądowych związanych z cyberprzestępczością.

W CyberCrimeWatch znajdziemy także blog z artykułami, które odwiedzający witrynę mogą komentować. „Wierzymy, że dostęp do rzetelnej wiedzy na temat niebezpieczeństw czyhających w Sieci oraz opisy ataków i sztuczek, którymi posługują się przestępcy zwiększą świadomość użytkowników i pomogą w walce z zagrożeniami internetowymi”, twierdzi Piotr Skowroński, Dyrektor Techniczny Panda Software Polska.

Oprócz wiedzy, www.CyberCrimeWatch.com umożliwia aktywną walkę ze złośliwymi programami – każdy czytelnik może za darmo przeskanować swój komputer. Użytkownicy, którzy chcą na bieżąco otrzymywać najnowsze doniesienia z frontu walki z cyberprzestępczością, mogą zapisać się na darmowy biuletyn i skorzystać z kanałów RSS. Obecnie Magazyn dostępny jest w wersji angielskiej.

www.CyberCrimeWatch.com

Hanna LaskowskaNowy serwis poświęcony przestępczości w sieci

Podziel się!

O autorze

hania