Nowy sposób na e-learning

Opublikowano: 17 kwietnia 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

’Show & Hit' to nowatorski sposób na naukę języków obcych dostępny w serwisie ioki.com.pl. IOKI (Internetowy Ośrodek Kształcenia Indywidualnego) powstał w środowisku lektorów języka angielskiego wybranych uczelni w Polsce. Po 13 miesiącach przygotowań opracowano kurs przygotowawczy dla ubiegających się o indeks wyższej uczelni. Całość kursu odbywa się przez Internet, co czyni go tanim, szybkim oraz łatwym w obsłudze. Ciekawostką jest fakt, że z tego systemu mogą korzystać osoby, które używają modemów do łączenia się z internetem.

Cały kurs polega na wypełnianiu on-line przez Internautę testów z języka angielskiego. Przewaga systemu 'Show & Hit' nad tradycyjnymi testami językowymi on-line wynika z dwóch elementów: po pierwsze testy dostępne w serwisie www.ioki.com.pl są dostosowane do wymogów egzaminacyjnych poszczególnych uczelni wyższych w Polsce. Drugą zaletą systemu jest wysoka skuteczność wynikająca z koncentracji uwagi i pracy ucznia na zagadnieniach gramatycznych, w których popełnił błędy.

Procedura 'Show' polega na błyskawicznej oraz precyzyjnej identyfikacji błędów i braków w wiedzy u osoby uczącej się języka obcego. Materiał językowy w postaci rozwiązanego przez uczestnika kursu testu egzaminacyjnego zostaje poddany analizie komputerowej. W wyniku tej analizy zostają zidentyfikowane wszystkie popełnione błędy, którym następnie są przypisane dokładnie im odpowiadające zagadnienia gramatyczne (np. mowa zależna, następstwo czasów)

Drugim elementem sytemu jest procedura 'Hit', która dokonuje automatycznego przyporządkowania objaśnień do zagadnień gramatycznych, w których popełniono błędy. Objaśnienia te znajdują się w bazie danych systemu IOKI. Następnie każdemu zagadnieniu oraz objaśnieniu gramatycznemu zostaje przyporządkowany zestaw ćwiczeń powtórkowych ułatwiający dokładne opanowanie i utrwalenie danej partii materiału. Tak przygotowany pakiet (objaśnienia + ćwiczenia powtórkowe) trafia za pośrednictwem przeglądarki internetowej do osoby uczącej się.

Dostęp do systemu jest możliwy po wykupieniu jednego z trzech rodzajów pakietów (3, 10 lub 16 lekcji). Każdy pakiet zawiera oprócz testów także omówienie popełnionych błędów, dodatkowe ćwiczenia, analiza postępów oraz indywidualną opiekę ze strony lektora.

http://www.ioki.com.pl

Sylwester KozakNowy sposób na e-learning

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.