Nowy system informatyczny w Dominet Banku

Opublikowano: 29 maja 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

W centrali Dominet Banku S.A. w Lubinie zakończono wymianę systemu informatycznego Bankier na docelowe rozwiązanie – scentralizowany system bankowy def2000 firmy COMP Rzeszów S.A. Spełnia on wszystkie obowiązujące w Polsce normy w zakresie systemów bankowych. W nowym systemie działa już centrala, oddział w Głogowie oraz uruchomiona w Warszawie pierwsza placówka nowego typu. W pozostałych placówkach banku na Dolnym Śląsku migracja zakończy się w lipcu. Wszystkie kolejne placówki otwierane będą w oparciu o system def2000.

Nowy system pozwala między innymi na „odmiejscowienie rachunków”, tj. sprawną i szybką realizację dyspozycji klientów banku w dowolnej placówce Dominet Banku, niezależnie od miejsca założenia rachunku bankowego.

„W trakcie prac związanych z wyborem nowego scentralizowanego systemu dla banku, system firmy COMP Rzeszów był porównywany z większością rozwiązań oferowanych w Polsce, w tym także produktów firm europejskich i amerykańskich. System firmy rzeszowskiej został wybrany ponieważ w sposób optymalny spełniał wymagania stawiane przez bank.” – powiedział Adam Karolak, Wiceprezes Dominet Banku odpowiedzialny za informatykę.

http://www.dominetbank.pl

Sylwester KozakNowy system informatyczny w Dominet Banku

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.