Nowy wizerunek Cafe News

Opublikowano: 27 sierpnia 2007. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Agregator aktualności Cafe News zmienił swój logotyp oraz stronę internetową dostępną pod adresem www.cafenews.pl. Nowe wirtualne oblicze jest wynikiem opracowanej niedawno strategii komunikacji i promocji Cafe News.
Nowy logotyp ma odzwierciedlać gorące informacje dostarczane za pośrednictwem Cafe News. Jednocześnie nawiązuje do charakterystycznej dla Cafe News kolorystyki i kawy, która kojarzy się z poranną prasówką. – Internauci kojarzą agregator z uśmiechniętą pomarańczową buźką. Teraz, gdy się rozwijamy i wprowadzamy nowe produkty, chcemy postawić na bardziej nowoczesne logo. Nasza marka zyskuje na znaczeniu. To dobry moment, aby wzmocnić wizualnie nasz przekaz – powiedział Piotr Długi, Prezes Zarządu Cafe News.

Nowy wizerunek Cafe News  1

Nowa witryna Cafe News to zmiana w szacie graficznej i w zawartości merytorycznej. Zgromadzone na stronie informacje zostały podzielone na kilka sekcji: O firmie, Dla Ciebie, Dla Biznesu oraz działy z listą partnerów Cafe News i informacjami na temat technologii RSS. Za pomocą witryny można zapoznać się z historią i produktami firmy, sprawdzić, jakie kanały zostały dodane do agregatora aktualności oraz przeczytać o nowych rozwiązaniach Cafe News, które będą wprowadzane w najbliższych miesiącach.

Już we wrześniu zostanie udostępniony Cafe News Wire – pierwszy produkt Cafe News dla biznesu. Miesiąc później pojawi się Cafe News Broker – rozwiązanie skierowane do właścicieli serwisów internetowych. Obecnie trwają beta testy Cafe News WEB – czytnika on-line, będącego odpowiednikiem dotychczasowej aplikacji desktopowej Cafe News.

– Cafe News WEB został stworzony w oparciu o ASP.net przy wykorzystaniu technologii Ajax. Dzięki zastosowaniu podstawowych zasad użyteczności jest łatwy w obsłudze i czytelny dla użytkownika. Do jego najważniejszych funkcji i możliwości należy zaliczyć dynamiczne boksy z kanałami informacyjnymi oraz specjalne moduły, które pozwalają sprawdzać wyniki Lotto, śledzić aktualną pogodę i sporządzać własne notatki. Kolejne moduły i funkcjonalności Cafe News WEB będą systematycznie dodawane do systemu. Obecnie pracujemy nad zintegrowaniem Cafe News WEB z nową wersją Cafe News Desktop – powiedział Przemysław Karlikowski, Manager IT projektu Cafe News WEB.
Wersję Cafe News WEB beta można przetestować pod adresem: www.start.cafenews.pl

www.cafenews.pl

Hanna LaskowskaNowy wizerunek Cafe News

Podziel się!

O autorze

hania