O carVertical

Najlepsze pomysły powstają wtedy, kiedy ktoś proponuje zastosowanie nowej technologii do rozwiązania starego problemu. Tak właśnie było w przypadku carVertical: pierwszej ogólnoświatowej i zdecentralizowanej bazy danych o pojazdach.

Twórcy

O carVertical 1carVertical to wspólne przedsięwzięcie ekspertów światowego rynku samochodowego, przedsiębiorców, znawców nowoczesnych technologii i pasjonatów, którzy świeżym okiem obserwują problemy rynku samochodów używanych.

Łącząc bardzo różne pasje i rozmaite doświadczenia zawodowe, byliśmy w stanie wychwycić więcej, niż jakikolwiek inny zespół ludzi o takich samych doświadczeniach i poglądach. Prywatnie różnimy się właściwie wszystkim, natomiast jeśli chodzi o podejście do otaczającego nas świata – jesteśmy niemal bliźniakami.

Nowa technologia, stary problem

System carVertical powstał po to, aby rozwiązać jeden z największych problemów rynku pojazdów używanych, czyli nadużycia i oszustwa w prezentacji historii samochodów. Szkody, które z tego tytułu powstają, szacuje się na 30 miliardów dolarów rocznie, a istnieje spore prawdopodobieństwo, że to kwota wciąż zaniżona. Nie da się natomiast oszacować dalszych strat wynikających na przykład z eksploatacji niesprawnych samochodów, czego można by było uniknąć, gdyby tylko przed zakupem dało się dokładnie sprawdzić pojazd.

Aby osiągnąć cel i ochronić kupujących przed oszustwami, carVertical wykorzystuje technologię blockchain do weryfikacji pozyskiwanych danych i zapewnienie ich integralności. Fakt, że blockchain działa w sieci niezależnych od siebie węzłów, z których każdy może zweryfikować poprawność wyników uzyskanych w dowolnym innym punkcie sieci, pozwala zagwarantować, że dane przekazywane klientowi są całkowicie poprawne.

Dla kogo jest carVertical?

System carVertical to prawdopodobnie najbardziej uniwersalne rozwiązanie do weryfikacji historii pojazdu. Nie ma znaczenia, czy samochód ma dwa lata, czy dwadzieścia: jeśli tylko miał nadany numer VIN, może zostać zweryfikowana jego historia.

carVertical powstał z myślą o wszystkich, którzy chcą bezpiecznie kupić używane auto: nie tylko dla tych, którzy poszukują luksusowego wozu, ale też dla tych, którzy dysponują niewielką kwotą na zakup i chcą mieć pewność, że kupić samochód najlepszy, na jaki ich stać. To rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą mieć pewność, że podejmują decyzje na podstawie solidnych danych i dla tych, którzy chcą uniknąć oszustw i nadużyć.

Czym jest carVertical?

carVertical nie jest klasyczną bazą danych. To system informacyjny o zasięgu globalnym, pracujący jako blockchain. Jesteśmy więcej, niż tylko sumą wszystkich dostępnych baz danych o VIN-ach: dostarczamy konkretnych dowodów na prawdziwość posiadanych informacji. Sam system carVertical składa się z kilku funkcjonalnych elementów: baz, w których gromadzone są informacje, systemów dostępowych oraz zaplecza uwierzytelniającego wykorzystujące technologię blockchain.

To rozwiązanie proste w użyciu, ale bazujące na najbardziej zaawansowanych modelach informatycznych, jakie obecnie można wykorzystywać na tak dużą skalę. Od strony funkcjonalnej system jest wręcz banalny: podajesz VIN, zamawiasz raport i dostajesz komplet pełnych informacji. Tym, co jest sercem carVertical, jest jednak zaawansowana technologia, która pozwala nie tylko dostarczyć dane, ale przede wszystkim je zweryfikować. System najpierw zbiera dane zewsząd, gdzie tylko można je znaleźć, a następnie weryfikuje, a sprawdzone przekazuje Tobie w formie czytelnych informacji.

Jeśli więc chcesz najkrótszej odpowiedzi na pytanie „czym jest carVertical”, to wiedz, że jest to najdoskonalszy, jedyny ogólnoświatowy i globalnie weryfikowany system wymiany informacji o pojazdach używanych.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry