o2 właścicielem 30 proc. akcji Socializer

Grupa o2 13 stycznia zrealizowała zakup 30 proc. akcji należących do agencji Socializer za kwotę 6,8 mln złotych.

o2 właścicielem 30 proc. akcji Socializer 1
Socializer

Dokonując swojej transakcji zakupowej, grupa o2 wniosła Brand Karmę, tj. agencję social mediową, która działała w jej strukturach od 2009 roku. Brand Karma świadczy tożsame usługi do asortymentu oferowanego przez agencję Socializer. W wyniku zakupu przez grupę o2 akcji Socializer dojdzie do połączenia spółki z Brand Karmą. Za kilka dni ma nastąpić debiut Socializer na alternatywnym rynku giełdowym NewConnect. Kierującym zespołem połączonych agencji social mediowych będzie Łukasz Misiukanis.

Prezes zarządu Socializer powiedział, że decyzja o strategicznym partnerstwie z grupą o2 została podjęta z uwagi na ugruntowaną pozycję spółki na rynku reklamowym. Dzięki temu Socializer w krótkim czasie ma powiększyć uzyskiwane przychody, nawet już w pierwszym półroczu 2012 roku. Skala działania spółki Socializer ma zostać zwiększona dzięki wykorzystaniu potencjału agencji social media Brand Karma, działającej dotychczas w strukturach Grupy o2.

Agencja Socializer, w którą dziś inwestuje grupa o2, istnieje na polskim rynku od półtora roku. Od początku swojej działalności firma zdobywa klientów, do których zalicza się Microsoft, BZ WBK, Polsat, Puma, Samsung, Fox Polska, Monolit, Polpharma, Jutrzenka Colian, Holiday Check, Grecos Holiday czy Exim Tours.

Grupa o2 jest  znaną spółką technologiczną. W jej skład wchodzi m.in. wydawca portalu o2.pl, o2 sp. z o.o., wydawca serwisu plotkarskiego Pudelek, a także wydawca Wrzuty.pl, czyli spółka F4F. Na grupę o2 składa się wiele serwisów tematycznych, społecznościowych i ogłoszeniowych.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry